Foreo 2023 Güzellik Trendlerini Açıklamaktan Mutluluk Duyuyor!

İsveçli güzellik teknoloji markası FOREO, sağlık ve güzelliği birleştirerek öncülük edeceği 2023 yılının önemli güzellik trendlerini duyurdu!

Teknolojinin hızla gelişmesiyle, güzellik ürünleri daha sofistike ve kişisel hale geliyor. Bu durum, güzellik teknolojilerini inovasyonun ve gelecek trendlerin öncüsü haline getiriyor. Stockholm’deki FOREO Enstitüsü, teknolojinin güzellik sektörünü nasıl dönüştürdüğünü ve 2023’ün güzellik anlayışını ortaya koyan güzellik trendleri içgörülerini yayınlıyor.

’Güzellik sektörü büyük bir dönüşümün eşiğinde.’’ Tüketiciler artık yalnızca kendilerini daha güzel gösterecek bir ürün aramıyor. Aynı zamanda, kendilerini daha iyi hissettiren ürünleri tercih ediyorlar. Güzellik alanında farkındalığın artmasıyla bağlantılı olarak tüketicilerin algısında yaşanan bu değişim, cilde derinlemesine fayda sağlamaktan daha fazlasını sunan ürünlere talebin artmasına neden oluyor. FOREO bu değişimi erkenden fark ediyor. İkonik ürünlerini sağlık ve kişisel bakım çerçevesinde inşa ediyor. Böylece, sağlık ve güzellik arasındaki uçurumu kapatıyor.

FOREO’ya göre, daha iyi görünmemizi ve hissetmemizi sağlamak amacıyla tasarlanmış güzellik teknolojisi cihazları gelişmeye ve günlük yaşamlarımızı değiştirmeye devam ettikçe sağlık ve güzellik alanlarında daha çok bütünleşme görüyoruz.

Güzellik teknolojileri, tüketiciler profesyonel düzeyde sonuçlar ve sürdürülebilir güzellik çözümleri amacıyla teknolojiye yöneldikçe yükselişine devam ediyor. Artık, temiz ve bilinçli güzellik talep eden farkındalık sahibi tüketiciler çağına giriyoruz. Tüketiciler artık daha bilinçli ve teknolojinin ciltleri için sağlayabileceği faydalar hakkında bilgi ediniyor. Bu bilinç, güzellik tüketicilerinin, FOREO’nun ünlü UFO™ serisinin yıllar önce savunduğu trendleri LED ışık teknolojisi ve kriyoterapiye ilgisinin giderek artmasını sağlıyor.

UFO™ 2 ile maskelemenin yalnızca 90 saniye sonra cilt nem seviyelerini %126 oranında iyileştirdiği ve etkisinin 6 saate kadar sürdüğü klinik olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca, klinik araştırmalar UFO™ 2’nin sadece yedi günde kırışık görünümünü önemli ölçüde azalttığını da ortaya koyuyor. ‘’Avucunuzun içindeki güzellik spa’sı’’, hem bedeninizi hem de zihninizi besleyen, deneyimsel bir cilt teknolojisi aracı olarak karşımıza çıkıyor.

UFO™ 2, sevimli ama güçlü tasarımıyla dört son teknolojiyi birleştiriyor. Öncelikle, LED ışık terapisi, performanslarında her biri eşit derecede etkileyici olan 8 farklı dalga boyu ile işlev gösteriyor. Örneğin, mor ışık cildi aydınlatıyor, mavi ışık kusurları gideriyor ve sarı ışık cilt iltihabını yatıştırıyor. Bu cihaz aynı zamanda termoterapi, kriyoterapi ve markanın imzası olan T-Sonik titreşimleri bir araya getirerek yalnızca iki dakikada profesyonel düzeyde sonuçlar sunuyor. Kriyoterapi ile cildin genç ve sağlıklı görünmesi için gerekli olan kolajen üretimini sağlıyor. Ayrıca, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı oluyor.

LED ışık teknolojisinin yanı sıra, evde IPL tedavilerinin artmasıyla IPL cihazlarının şaşırtıcı bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor. Bu cihazlar, güzellik salonlarına pahalı ziyaretler yapmadan evde profesyonel düzeyde sonuçlar sunuyor. LED ışık ve IPL arasındaki farka gelince ise bu güç dağıtımı karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, IPL yani Intense Pulse Light, yoğun ışığı titreşimli bir şekilde kullanıyor. IPL’nin güç çıkışları daha yoğun ve milisaniyelerle ölçülüyorken, LED ışığı daha az yoğun ve dakikalarla ölçülüyor. IPL pigmentasyon için harika bir seçim ve genellikle tüy alma cihazlarında kullanılıyor. LED ışıklar ise iyileşmeyi, kolajen stimülasyonunu artırıyor ve akneyle savaşmaya yardımcı oluyor.

FOREO Ürün Yönetimi Başkanı Adriana Pirjak “Güzellik endüstrisi inanılmaz bir hızla gelişiyor. Nocturna, futura ve verano gibi trendlerin duyurularını görüyoruz, ancak FOREO bu trendleri yıllar öncesinde benimsemişti. Yukarıda listelenen trendler kesinlikle 2023 güzellik dünyasına hakim olacak, ancak vizyoner bir marka olarak güzellik endüstrisinde geçici trendlerin ötesinde devrim yaratmaya çalışıyoruz. İnsanlara güven veren, ruh sağlıklarını besleyen, aynı zamanda onlara hayatlarının en iyi cildini sağlayan ürünler yaratıyoruz” diye açıklıyor.

Adriana Pirjak sözlerine şöyle devam ediyor: “Güzelliğin geleceği, sağlık ve güzelliğin daha da yoğun bir şekilde bütünleşmesini işaret ediyor. FOREO, cilt sağlığı sorunlarının özü ile mücadele ederken teknolojiyi kullanarak yeniliklere öncülük ediyor. FOREO, güzellik endüstrisini şekillendiren ve önümüzdeki yıllarda tam potansiyeline ulaşacak en büyük oyun değiştirici!’’