Doğal Dudak Dolgusunun Sırrı Nedir ?

Kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli alanlardan birisi kesinlikle dudaklar.
Birçok kadının en sevdiği fakat en korktuğu dolgu uygulaması ise dudak. Çünkü yapay olmaktan çok çekiniyorlar. Sadece kadınlar değil bir o kadar erkekler de dudak dolgusu yapılınca ördek dudak denilen aşırıya kaçan bir görünüm oluşacağını düşünüyor ve çok ciddi bir ön yargı gösterebiliyor.

Halbuki öyle olmak zorunda mı? Asla değil.

Dudak dolgusu yaparken benim için en önemli kural; dudağın kendi yapısına, yüzdeki uyumuna saygı duymak ve asla doğallığı bozmamak.

O nedenle dudak dolgusuna başlamadan muhakkak kişinin beklentisini, yüz yapısını, asimetrilerini, asimetrinin sebeplerini değerlendiririm.

Dudakta tek seansta 1 ml (mililitre) i geçen dolgu uygulaması çoğunlukla yapmıyorum. Hatta çoğu zaman daha azını kullanıyorum. Her dudak yapısının alabileceği bir dolgu miktarı olduğunu düşünüyorum. Bunun üzerine çıkıldığında dudakta yapaylaşma, kenara taşma gibi problemler ile karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Eğer dudaklar çok ince ve daha fazla volüme ihtiyacı varsa ilk dolgunun yerleşmesi için en az 3 ay beklemeyi sonrasında ikinci dolgu uygulamasını yapmayı tercih ediyorum.

Dolgu miktarı dışında en önemli konulardan birisi ise dolguyu doğru anatomik alana uygun teknik ile koymak. Pratikte ucu keskin olmayan kanül denilen bir aparatla dokulara daha az zarar vererek, mümkün oldukça kanama, morluk olmadan uygulamayı tercih ediyorum. Bu sayede sonrasındaki ödem de tolere edilebilir olabiliyor. Dudak dolgusundan sonraki 2 gün ödemin daha belirgin olduğu dönem olup,2 hafta içerisinde gerileyerek çok daha doğal bir görünüme ulaşıyor.

Dolguların kalıcılığı ne kadardır ?

Hyaluronik asit bazlı dolguların kalıcılığı dolguya ve kişiye göre değişmekle beraber 8-12 ay arasındadır .

En sık gelen sorulardan bir diğeri ise;

Kendi dudağım gibi hisseder miyim?

Yüzümüzde her alanın dokusu farklıdır. Dudak ise oldukça özellikli anatomik alanlardan birisi. Oldukça hareketli, dinamik, hassas ve kemik dokuya göre çok daha yumuşak. Bu yapıya uyum sağlayabilecek, dudağın yapısını taklit eden bir dolgu kullanıldığında yabancı bir yapı hissi oluşmaz, dolgu olduğu anlaşılamaz ve kendi dudağınız gibi hissedersiniz.

Dudak dolgusuna bakış açım; o yüzü tamamlayan,estetik bir senkron oluşturan, yüzün alımı ve güzelliğini vurgulayan ufak dokunuşlar ile doğal bir dudak….