ÇÖLDE BİR VAHA

palm

Tüm yıl boyunca güneşin parladığı, lüks spaları, ünlü şeflerin yönettiği restaurantları, havuz partileriyle Hollywood starlarının yeni gözdesi Kaliforniya/Palm Springs, sizlere eşsiz bir şehirden çöle kaçış imkânı sunuyor. Hem doğal güzellikleri hem büyülü atmosferiyle çölde bir vaha olan Palm Springs, birçok aktivite ile seyahatinizi renklendirebileceğiniz bir bölge.

Mutlaka görmeniz gereken yerlerden restoran seçkisine, kapsamlı bir Palm Springs rehberi hazırladık.

2San Andreas Fay Hattı gezisi     

Aktif bir fay hattı yüzünden bükülmüş ve zarar görmüş zemini, bölgenin jeolojik özellikleri ve yeryüzünün iskeletini inceleyebilirsiniz.

Zaman içerisinde tektonik tabakaların güçlü hareketleri, rüzgâr ve su aşınması gibi sebeplerle oluşan derin kanyonlar dik duvarları arasında yürüyebilirsiniz.

Coachella vadisinin doğasını ve tarihini keşfedip, yer altı su tabakasından çıkan berrak suyu görebilirsiniz.  Cahuilla yerlilerin çölün bitkilerini gıda, sağlık, silah, barınma için nasıl kullandıklarını öğrenebilirsiniz.

 

3Joshua Tree National Park gezisi 

Milli Park sisteminin en yeni üyelerinden Joshua Tree Milli Park’ında, iki çölün ve iki ekosistemin bağlantı noktasına doğru bir yolculuk yapabilirsiniz.

Parkta; doğal Patikalar, hiking yolları, vahşi yaşam & bitki gözlemleri, dağ tırmanışı, dağ bisikleti, binicilik, kuş gözlemi, ATV turu gibi birçok doğa aktivitesi yapmak mümkün. Piknik lunch organize edilebilir. Saklı vadiye rehberli bir hiking yürüyüşü yapılıp, kaya formalarının inanılmaz manzarasında fotoğraf çekilebilir. Açık bir havada, Key’s View Overlook alanına çıkıp 5185 feet/ 1580 metre yukarıdan manzarayı izlemek, hatta Meksika’yı görmek bile mümkün.

 

4Palm Springs Art Müzesi            

Çağdaş Amerikan sanatının yanı sıra Klasik Batı Amerikan Sanatı ve Cam Sanatına ait örneklerin görüldüğü müze, 2. Dünya Savaşına dair uçak ve hatıralar gibi eşsiz koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor.

 

               

 

5Palm Springs Aerial Tramway   

Kişi başı ücret $24.95

Dünyanın en geniş manevrasına sahip Palm Springs Aerial Telesiyeji, Chino Kanyon üzerinden sizleri nefes kesen bir yolculuğa çıkarıyor. Mountain Stationda piknik lunch yapıp, 8,516 feet yukarıda hiking yapmanız için sizi görkemli Indian Kanyona çıkarıyor.

 

 

7Social Cycles Private Tours        

Bu bisiklet barlarla hem downtown Palm Springs’I pedallayıp hem de unutulmaz bir bar turuna çıkmanız mümkün. Bu eğlenceli yolculuk, barda güzel vakit geçirirken aynı zamanda şehri tanıma fırsatını sunuyor.

 

 

 

 

Helikopter Turu

Gündoğumu ya da günbatımı sırasında San Jacinto Dağlarının üzerinden helikopter ya da balon turu.

 

Golf

Tahquitz Creek Golf Resort ya da Indian Canyons Golf Resort’ta golf oynayabilirsiniz. two courses of unparalleled desert beauty and challenging terrain for all levels.

 

Yıldızların Altında Spa Keyfi

Bir çok otel ve Resort, gece yıldızların altında bir yandan şampanyanızı yudumlarken bir yandan masaj alabileceğiniz karanlıkta spa hizmeti sunuyor.

 

RESTAURANTLAR

La Spiga Ristorante Italiano                                                  

Bu şık İtalyan restaurantın özel odaları ve bahçesinde misafirlere tahsis edilebilen çardakları bulunuyor.

 

Mastro          

Steakhouse restoranı olan Mastro’da private dining organize etme şansı da mümkün.