Cilt Bakımına Değerli Taşların Mucizevi Etkisi!

Parmağımıza, bileklerimize, boynumuza taktığımız, masalarımızda ve evimizin en güzel köşelerinde enerjisini aldığımız değerli taşların mucizevi özelliklerini cildimizle buluşturmanın vakti geldi. Beauty&More tarafından Türkiye’de ilk kez geliştirilen “Gemstone Therapy” serisi yıllar süren Ar-Ge ve laboratuvar süreçlerinin ardından raflarda. Değerli taşların içeriğindeki zengin mineralleri, başarısı ispatlanmış, patentli cilt bakım formülleriyle buluşturan “Gemstone Therapy”, Amethyst, Sapphire ve Amber’le ezberleri bozmaya hazır.

Nadir bulunan değerli taşlar; estetik görünümleri ve dayanıklı yapıları sayesinde başta mücevher yapımı olmak üzere inovatif çalışmalarla birlikte farklı alanlarda yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor.

Mısır Kraliçesi Nefertiti’den Günümüze…

Değerli taşların kozmetikte hammadde olarak kullanılması Antik Mısır döneminde; isminin anlamı “Güzelden Gelen”, Mısır Diyarı Kraliçesi Nefertiti ile başlamıştır. Nefertiti; değerli taşları hem güzelliği hem de duyusal zenginliği için kullandığında asırlar sonra Beauty&More’un formüllerine ilham olacağını bilmiyordu.

Değerli Taşların Mucizevi Mineralleri Dünyanın En Etkili Cilt Bakım Formülleri İle Birleşti

Değerli taşlar, modern kozmetikte cilt üzerinde oldukça etkili olduğu kabul edilen mineraller içeriyor. Taşların içeriğinde yer alan mineraller; cilde canlılık katarken cildi ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor. Minerallerin vücudumuzun tamamında cilt yolu ile emilebilir olması da kullanıcıya bütünsel bir bakım sağlıyor.

Cildi toksinlerden arındıran ve derinlemesine nemlendiren, ciltteki yağlılığı, cildi kurutmadan azaltan minerallerin gücü, Beauty&More’un yıllar süren Ar-Ge ve laboratuvar süreçlerinin ardından etkili formüllerle birleşti.  Kan dolaşımını hızlandıran ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan, değerli taş mineralleri içeren formülleri ile Gemstone Therapy” serisi raflarda.

Premium ürün segmentinde bulunan ürün yelpazesi içerisinde; zenginleştirilmiş içerikleri ile farklı cilt tiplerine göre oluşturulmuş yüz temizleme ürünleri, el-ayak-vücut peelingi, yaşlanma karşıtı-yenileyici serum ve aydınlatıcı-leke karşıtı-gözenek sıkılaştırıcı serum ile retinol, c vitamini serumu ve dd krem formunda formülize edilmiş güneş kremi gibi nitelikli ürünlerden oluşan “Gemstone Therapy” serisi ezber bozmaya hazır.

3 Milyon Dolara Laboratuvar Satın Aldı

Değerli taşlar alanında uzun süredir etkisi ispatlanmış formüller üretmiş Avrupa’nın en prestijli laboratuvarlarından biriyle anlaşma yaptıktan sonra şirketi satın alarak kendi grup şirketlerine kattıklarını açıklayan Nilüfer Şener, “Değerli doğal taşlara uygun kozmetik formülleri oluşturmak kolay bir süreç değil. Bu yüzden değerli taşlarla ilgili birçok farklı ülkede, yüzlerce farklı bölge ve kültürdeki kişisel bakım süreç, beklenti ve motivasyonlarını inceledik. Edindiğimiz bilgileri müşterilerimizin içgörüleriyle harmanladık. “Gemstone Therapy” serisinin sadece cilde fayda sağlayacak kişisel bakım ürünleri olmadığını belirten Nilüfer Şener, aynı zamanda serinin, ruhumuzu dinginleştiren, iç dünyamıza ışık tutan ve bizi dünyevi dünyanın streslerinden arındıran ürünler içerdiğini vurguluyor.

Beauty&More’dan Ezberleri Bozacak Cilt Bakım Vizyonu

Değerli taşların içeriğindeki zengin mineralleri, başarısı ispatlanmış cilt bakım formüllerinde kullanarak cilt yoluyla emilimini sağlamak fikrinden yola çıktıklarının altını çizen Şener, “Değerli taşlar, yıllardır ilgimizi çeken bir konuydu. Hayata geçireceğimiz fikir son derece inovatif ve heyecan vericiydi; yıllardır bu projeyi hazırlıyormuşuz gibi hissettirdi, hikayemiz işte tam da bu şekilde başlamış oldu.” dedi.

“Formüle Uygun Taş Değil, Taşa Uygun Formül”

Beauty&More Kurucusu Nilüfer Şener, “Serimizi oluşturma aşamasında her bir değerli taşı özel olarak seçerken, ‘formüle uygun taş değil, taşa uygun formül’ oluşturma prensibi ile hareket ettik. Dünyanın bize sunmuş olduğu zenginliklerin cildimizde de ruhumuzda da en üst seviyede etkisini gösterebilmesi için uzun yıllar çalıştık. Formüllerimize değerli taşları koyma fikrini oluşturduğumuz andan itibaren, ürünü kullanacak kişilerin de değerli taşlar gibi kıymetinin farkındaydık. Doğadan gelen bu mucizeyi cildimizde hissetmek, kendimizi ‘evren ile bir’ hale getirmek, tüketmekten çok geri dönüştürmek birinci önceliğimiz.” diyor.

Cinsiyetsiz Ürünler

Toplumsal cinsiyet normlarının giderek değiştiği ve insanların kendilerini ifade etme biçimlerinin çeşitlendiği günümüzde, ürünlerimizin herkes tarafından, tüm cilt tiplerine uygun doğru ürün seçildiğinde rahatlıkla, güvenle ve huzurla hiçbir şekilde cinsiyet ayrımı yapılmadan kullanılabilecek ürünler olduğunun altını onurla çizmek isteriz.

Gemstone Therapy ile “Güzelliğimizin Ötesinin” Farkına Varıyoruz

Sadece cilt güzelliği ile kişinin “kendi farkındalığını” sağlayamayacağını düşünen Beauty&More kurucusu Nilüfer Şener, vizyonlarının içinde, sağlıklı beden, zihin ve ruha yönelik her şeyi kapsayan “bütünsel bir güzellik” olduğunu söylüyor. Güzellik sadece dışarıda gördüğümüz güzel bir şey değildir; yaydığınız enerji, iyi niyetiniz ve güzel gülüşünüzdür.

Türkiye’nin ilk 1.000 ihracatçısı arasında

Türkiye’nin ilk 1.000 ihracatçısı arasında yer alan, 4 farklı ülkede ofisi olan ve 80’den fazla ülkeye aktif olarak ihracat yapan, aynı zamanda lojistik, yazılım, hukuk, inşaat, restaurant, hotel, perakende mağazacılık, satış-pazarlama, distribüsyon, e-ticaret gibi birçok sektörde faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde bulunduran Enkay Şirketler Grubu çatısı altındaki New Technology Skincare NTS İç ve Dış Ticaret A.Ş. üzerinden faaliyet gösterdiklerini belirten Şener, “Şirketler grubumuzun çeyrek asrın üzerinde oluşturduğu know-how ve tecrübe ile işimiz dünya markalarını satmaktı, şimdi ise sıra kendi markamızı bir dünya markası haline getirmekte.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Beauty&More ürünleri; premium kozmetik mağazaları, seçkin online platformlar, elit klinik ve estetik merkezleri ile aynı zamanda kendi web sitesi olan www.beautymore.store’ da satışa sunuluyor.