Zirvedekiler Türkçe Rap’ten Yeni Kapak Tasarımı

Apple Music platformunda popüler bir çalma listesi olan Zirvedekiler Türkçe Rap, sanatçı odaklı yeni bir kapak tasarımı ile yeniden yayınlanıyor.

Türkçe rap yükselişi artarak devam ediyor. Apple Music ise her sanatçıda olduğu gibi desteğini esirgemiyor. Türkçe rap sahnesinin yükselen isimlerinin şarkılarının düzenli olarak güncellendiği Zirvedekiler Türkçe Rap listesinde her daim yeni isimler bulunabiliyor. Ayrıca haftanın sanatçısı listesinin kapağına taşınarak diğer sanatçıların özenle derlenmiş şarkıları ile birlikte keşfedilebilirsiniz.

Son dönemin yükselen ismi Güneş, yeni albümü ve “Yolum Açık” adlı şarkısı ile listede yer alıyor. Albümü 1 numara olan isim, şarkıları milyonlarca kişi tarafından dinleniyor, konserleri kapalı gişe geçiyor. Albüm, kendisini daha da samimi ifade ettiği 10 yeni şarkı içeriyor ve bir önceki başarılı çalışmasının üzerine taş koyarak zirveye doğru yolculuğuna devam ediyor. Güneş’in “Yolum Açık” adlı şarkısının video klibi Berlin’deki Charlottenburg Sarayı’nda, 16. yüzyıldan orijinal kostümler kullanılarak Barok tarzda çekildi.

Sefo’dan yeni şarkı; “SÖYLENEYDİBU?”

Türkçe rap sahnesinin sevilen isimlerinden Sefo, yeni şarkısı “SÖYLENEYDİBU?”yu müzikseverlerle buluşturdu. Şarkı sözleri ve müziği Sefo’ya ait, düzenlemesi ve mix işlemleri Aerro tarafından gerçekleştirildi. “SÖYLENEYDİBU?” şarkısı, Sefo’nun son dönemde çıkardığı diğer çalışmaları gibi merakla bekleniyordu. Sefo, şarkısında kendine has üslubuyla dinleyicilere kendisini hissettiriyor. Şarkı El Turco Records stüdyosunda kaydedildi ve Türkçe rap müzikseverlerinin beğenisine sunuldu. Sefo, şarkısının yayınlanmasıyla ilgili olarak heyecan duyduğunu belirterek, “Zirvedekiler TR rap listesi benim için özel, Türkçe rap sahnesinin başarılı şarkılarını bir araya getiriyor. Listede olmak beni gururlandırıyor, dinleyicilerimin sevgisi motivasyon kaynağı. Yerim pekişiyor, önemli bir başarı göstergesi” dedi. Sefo, “SÖYLENEYDİBU?” şarkısıyla Türkçe rap sahnesinde kendini gösterirken, dinleyicilerini de kendisine hayran bırakacak gibi görünüyor.

“Apple Music’in, dinleyicilerimle ilk elden buluşmamı sağlayan Zirvedekiler: Türkçe Rap listesinin ilk kapak yüzü olmak büyük bir mutluluk ve gurur verici bir olay.” Güneş