Çekim Yasası İle Tüm İstediklerinizi Elde Edin!

Daha huzurlu bir yaşam, başarılı bir kariyer ve sağlıklı bir zihin için sıkça başvurduğumuz yöntem olan çekim yasası nedir ve nasıl çalışır?

Çekim Yasası İle Tüm İstediklerinizi Elde Edin! / @billieeilish

Başarı, mutluluk, aşk ve kariyer alanlarında gerçekleşmesini istediğimiz düşünceler için bazen sabırsız davranabiliyor, bu isteğin hayata geçmesi için ‘daha fazla ne yapabilirim?‘ hissiyle boğuşuyor olabilirsiniz. Tam da bu noktada devreye, adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz çekim yasası tabiri giriyor. Bu yaygın ve popüler terimi hala bilmeyenler için çekim yasası nedir, birlikte inceliyoruz.

Çekim Yasası Nedir?

Çekim yasasına göre evren büyük bir enerji alanıdır. Yaşadığımız olaylar karşısında verdiğimiz tepkilere göre de bu enerji gelecekteki durumları ve deneyimleri şekillendirir. Bu yasa ilk olarak zihinde canlandırma, bu canlandırmayı sıkça akılda bulundurma ve somut şekilde tezahür etme aşamalarıyla çalışır.

Yasayı çalıştırmadan önce ilk yapmanız gereken; dileğinizi güçlü ve net bir şekilde zihninizde canlandırmak. Bu dileğinizi zihninizde canlandırırken duygularınızla desteklemenizde oldukça önemli. İstediğiniz şeyin gerçekleştiğinde size nasıl hissettireceğine karar vermeli, bu duyguları o anda yaşıyor gibi hissetmelisiniz.

İkinci adım olarak –dileğinizin gerçekleşme süresini kısaltmak için– isteğinizi ve bu isteğiniz gerçekleştiğinde hissedeceğiniz duyguları sık sık aklınıza getirmelisiniz. Beyninizin başarı hissini unutmasına izin vermeyin. Pozitif düşünün ve olumsuz her düşünceyi zihninizden uzaklaştırın.

Son adım olarak da dileğinizi size hatırlatacak unsurları sürekli çevrenizde tutun. Işıltılı bir kalem, vazodaki canlı çiçekler veya kristal bir parfüm şişesi… Minik totemlerle dileğinizi taze tutun ve motivasyonunuzu kaybetmeyin. Çekim yasasında istikrar her şeydir. Bu yüzden üç adımı da özenle yerine getirmeyi ve dileklerinizin çabucak gerçekleştiğini hayal etmeyi unutmayın.