Caudalie’den 1 Numaralı Yaşlanma Karşıtı Bakımda Bitkisel Devrim

Kolajene dair her şeyi bildiğimizi düşünüyorduk. Kolajen vücutta doğal olarak üretilir fakat zaman geçtikçe bu üretim azalır. Özellikle 50’li yaşlara geldikçe bu azalma %30 seviyesini bulur ve kaçınılmaz olarak ciltte sıkılık ve dolgunluk kaybını beraberinde getirir.

Bugün Caudalie, Fransa’nın 1 numaralı yaşlanma karşıtı ikonik serisini yeni nesil bir kolajenle daha da geliştiriyor ve yeniden tasarlıyor. Cilt bakımında en etkili çözümlerin doğallıktan geldiğine inanan Mathilde Thomas, Caudalie ve Harvard’ın ortak geliştirdiği benzersiz patentine bitkisel türevli kolajen ekledi: Vegan Tip 1 Kolajen. Yaşlanma karşıtı bakıma yeni bir boyut kazandıran, devrim niteliğinde bir yeşil teknoloji: Etkili, vegan ve sürdürülebilir.

İnovasyonun kalbinde: Vegan Tip 1 Kolajen
Caudalie, tıp dünyasının ileri teknolojisini bitkilerle buluşturarak bir ilke imza attı ve cilt için en iyi kolajeni geliştirdi: Vegan Tip 1 kolajen. Bu büyük bilimsel gelişmeyle Caudalie, cildin %80’inde bulunan tip 1 kolajeni baz alan ve olağanüstü yaşlanma karşıtı etki gösteren bitkisel bir çözüm sunuyor. Bitkisel ve çevreye saygılı kaynak üretimi. Kozmetikte sıklıkla kullanılan hayvansal türevli kolajenlerin tam zıttı olan bu yeni bileşen, otsul bir bitkiden elde ediliyor ve bu tür moleküller elde etmek için çalışan çiftliklerdeki dikey tarım uygulamalarının bir ürünü. Bu sayede yapısı bizim hücrelerimizle birebir aynı olan ve cilde kusursuz uyum sağlayan bir vegan kolajen parçası elde edebiliyoruz.

Asma bitkisiyle biyoteknolojinin buluşması
Resveratrol, hiyalüronik asit ve vegan kolajen güçlendiriciden oluşan eşsiz patentli içerik, bitkisel türevli Tip 1 Kolajen ile buluştu. Hem cilde hem de doğaya saygılı etkin formül, cildi sıkılaştırır, dolgunlaştırır ve gözle görülür oranda daha genç bir görünüm sağlar.

Sayılarla serinin etkinliği
Kadınların %98’i üç haftadan daha kısa sürede ciltlerinin gözle görülür oranda sıkılaştığını gözlemledi. Serum konsantrasyonunda retinolden üç kat daha etkili(7) yaşlanma karşıtı etki. Yeni Vegan Tip 1 Kolajen kompleksi, Resveratrol–Lift serisindeki tüm ürünlerin formüllerinde bulunur.

Yeni dönem, yeni görünüm, ekolojik ambalajlar
Güzellik ile sorumlu anlayışı buluşturan Caudalie, tüm Resveratrol–Lift serisini yeniden tasarlıyor. Gece ve Gündüz Kremlerinin geri dönüştürülmüş, yeniden dönüştürülebilir ve yeniden doldurulabilir yeni ambalajlarıyla plastik tüketimini
azaltıyor. Ekolojik kapsül sistemi, yedek kapsül alışverişlerinde %85 daha az plastik tüketimine karşılık geliyor.

Ekim 2023’ten itibaren satışta!