Camper’dan Yeni ROKU!

Camper, İlkbahar/Yaz 2024 için geleneksel ayakkabı kurallarını cesurca yıkan yepyeni unisex modeli ROKU’yu tanıtıyor. Japonca’da “altı” anlamına gelen ROKU, Camper’ın ikonik Wabi’sine yeni, çağdaş bir görünümle bağlanan, sürdürülebilir ruha sahip devrim niteliğinde bir konsept olarak karşımıza çıkıyor.

ROKU, geleneksel Japon nesnelerinin organik şekillerinden ve işlevselliğinden etkilenen modüler, ergonomik bir ayakkabı, altı adet değiştirilebilir bileşenden oluşuyor.  Yastıklı ayak tabanı, yumuşak örgü üst kısım, 3D çorap, bağcıklar ve XL EXTRALIGHT® SUSTAINABLE+ hafif dış taban içerir. Roku geri dönüştürülmüş materyaller ve üretim sürecinde atıkları azaltan bir malzemeden oluşuyor. Tüm parçalar monte edilmiş bir ayakkabı olarak satıldığı gibi, dört farklı paket halinde de demonte paketler olarak satılıyor ve kullanıcıya kendi modelini oluşturma şansı veriyor.

İki yılı aşkın bir süredir gündemde olan ROKU projesi   Camper’ın tarihindeki en iddialı ve yaratıcı fikirlerden biri olarak kabul ediliyor. Camper’ın tasarım ekibi, “Her Camper hayranının kendine göre keyif alabileceği ayakkabıları yapmak istedik. Geliştirilmesi karmaşık bir konseptti ama yapımı basit bir ayakkabı.” diyor.

ROKU’nun benzersiz tasarımı, CO2 emisyonlarını azaltan ve Camper’ın nihai sıfır atık hedefine katkıda bulunan yenilikçi, basitleştirilmiş tek parça örgü teknolojisi de dahil olmak üzere minimum düzeyde ve yeniden kullanılmış bileşenler içeriyor. Bahsedilen yapıştırıcı sayesinde ayakkabı kolayca sökülebilir, tamir edilebilir ve kullanım ömrü sonunda tamamen yeniden kullanılabilir, böylece sınırsız bir ürün ortaya çıkıyor.

 Bu sezon ROKU, nötr siyah ve beyazdan çok yönlü haki ve parlak kırmızı tonuna kadar çeşitli renklerde mevcut. Demonte olarak satın alındığında ayakkabı kişiselleştirilebiliyor ve parçaları değiştirilerek 64 farklı görünüm ve renk kombinasyonu oluşturulabiliyor.