Bambi Yatak, Ege’nin 100 büyüğü arasında

Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen geleneksel “Üretimden Satışlarına Göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinin 2021 yılı sıralaması açıklandı. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam, daha fazla ekonomik değer ilkelerinden ayrılmayan Bambi Yatak, Ege Bölgesi’nin tek yatak üreticisi olarak 68. sırada yer almayı başardı.

Yatak sanatının ustası Bambi Yatak, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) “2021 Yılı Üretimden Satışlarına Göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 68. sırada yer alarak, adını bir kez daha Ege’nin en büyükleri arasına yazdırdı. Pandemi döneminde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi ekonomik darboğazlar yaşanmasına karşın istikrarlı büyümesini sürdüren firma, Ege’nin en büyükleri arasında yer almayı, 2021 yılında elde ettiği yüzde 40’lık artışla başardı.

Gökmen: “Hedefimiz, 2022’de birkaç basamak birden tırmanmak”

EBSO listesinin 68. sırasında yer alma başarısını yorumlayan Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen “Bu başarıyı yatak ve yatak aksesuarlarına odaklanmamızın yanı sıra daha fazla yatırım yaparak ulusal ekonomimize ve istihdama katkıda bulunma isteğimizle elde ettik. Yatırımlarımızı ve istikrarlı büyümemizi sürdürerek 2022 yılı listesinde birkaç basamak birden yükselmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yurt içi ve yurt dışı piyasalarda Bambi etkisi

Bambi Yatak’ın listeye giren tek yatak ve mobilya üreticisi olması ise büyük dikkat çekerken Emre Gökmen bu durumu şöyle yorumladı: “Pandemi döneminde yatırımlarımızı iki kat, kapasitemizi iki buçuk kat artırdık. Ek üretim alanı sayesinde hem üretim kapasitemizi hem de istihdamımız artırarak için 550 adet olan günlük yatak üretimimizi 3 bin adetlere çıkardık. Gönül ister ki Ege Bölgesi’ndeki diğer mobilya, yatak üreticileri de benzer eforları sarf etsin, büyüsün ve bize rakip olsun. Çünkü rekabet hem piyasayı canlandırır hem de daha fazla ekonomik değer yaratır.”

Bugün itibarıyla 20 ülkede 216 farklı satış noktasında hizmet veren firma, 2022 sonuna kadar yurt dışı satış noktasını 250’ye yükseltmeyi amaçlıyor. Yurt içindeki mağaza sayısını 600’dan 700’e çıkarmayı planlayan Bambi Yatak, 2022 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirerek üretim tesislerine 40 bin metrekare daha ekleyecek ve üretimini toplam 110 bin metrekare alanda sürdürecek. Emre Gökmen açıklamalarını “Bambi Yatak olarak iç piyasada daha da ön sıralara çıkmaya ve çıtasını oldukça yükseğe koyduğumuz ihracat hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek tamamladı.