Aydınlık Ciltlerin Sırrı Çözülüyor! 60 Saniyelik Güzellik Kuralı Nedir?

Işıl ışıl parlayan aydınlık ciltlerin sırrı çözülüyor! Yalnızca birkaç basit malzeme ve size vereceğimiz sihirli ipuçlarıyla cam gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

@irinashayk

Gün boyu onlarca dış etkiye ve kozmetik ürünlere maruz kalan cildiniz için çeşitli bakım rutinleri geliştiriyor olabilirsiniz. Kozmetik ürünlerine binlerce lira harcamadan önce hem cebinizi hem de cilt sağlığınızı korumanız için bilmeniz gereken en önemli detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ağız ve saç bakımında sürenin ne kadar önemli olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Dişler için 2, saçların şampuanlanması için 3 ve taranması için 2 dakika süremizin olduğunu varsayarsak cilt temizliğinde aynı dikkat ve özeni göstermediğimizi fark edebiliriz. Hızlıca köpükleme, durulama –eğer erinmiyorsak- tonik, maske, nemlendirici ve kapanış. Bu klasik rutininizde hiçbir değişiklik yapmadan, yalnızca süreye dikkat ederek ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. “ Peki hangi adımda ve tam olarak ne kadar süreye ihtiyacım var?” dediğinizi duyar gibiyiz, hemen açıklıyoruz!

60 saniyelik güzellik kuralında cilt bakım rutininizin ilk adımı olan temizleme evresindeyken yüzünüzü jel formundaki temizleyicinizle 1 dakika boyunca ovalamanız gerekiyor. Cilt bariyerinizi zedelememesi ve masaj esnasında yüzünüzü çizmemesi için temizleyicinin jel formunda olması oldukça önem taşıyor. Sürenin sonunda yüzünüzü bol su ile durulayıp gönül rahatlığıyla bir sonraki adıma geçebilir etkili temizliğin keyfini çıkartabilirsiniz.

Korelilerin aydınlık ciltlerinin sırrı 60 saniye kuralı oldukça basit ama etkili bir yol olarak günümüzde sık sık kullanılıyor. TikTok sayesinde hayatımıza yeniden dahil olan bu kuralı cilt bakım rutinlerinize dahil edebilir ışıl ışıl parlayan aydınlık cildinizle yaz boyunca sağlıklı bir görünüm sergileyebilirsiniz.