Aurora Tırnaklar İle Kuzey Işıklarının Yansımalarına Manikürünüzde Tanık Olun!

Kuzey ışıklarının eşsiz renklerinden ilhamla oluşturulan aurora manikür trendi 2024 yazına damgasını vurmaya hazırlanıyor!

@oneureun_nail

Güney Korelilerin “uru uru tırnaklar” ve “buz tırnaklar” olarak adlandırdığı Kuzey ışıklarından ilhamla oluşturulan aurora manikürler, TikTok ve Instagram aracılığıyla hızla yayılmaya devam ediyor. Şeffaf bir jel içerisinde asılı kalan ışıltı ve parlaklığı gözler önüne seren manikür trendini, gökyüzünün en görkemli ışık gösterisinin tırnaklarınızdaki tezahürü olarak adlandırabiliriz.

Aurora Tırnak Nasıl Uygulanır?

İhtiyacınız olan malzemeler:

  1. Tırnak törpüsü ve parlatıcısı
  2. Tırnak cilası (baz kat ve üst kat)
  3. Aurora tozu veya holografik pigment
  4. Sünger aplikatör veya fırça
  5. UV/LED lamba (eğer jel cila kullanıyorsanız)

Modeli hayata geçirme sürecinize ilk olarak tırnaklarınızı törpüleyerek başlayabilirsiniz. İstediğiniz şekli vermekte özgür olduğunuz modelde tırnak yüzeyinizin düz olmasına dikkat etmeniz oldukça önemli.

Tamamen düzleştirdiğiniz tırnak yüzeylerinize ince bir kat baz cila sürün. Eğer jel cila kullanıyorsanız bu noktada UV/LED lamba altında iyice kurutun.

@bemik.archives

Bazınız tamamen kuruduğunda aurora tozunu veya holografik pigmenti fırça yardımıyla tırnağınız üzerine sürün. Tozun her yere estetik bir şekilde dağılması için nazikçe çalışın.

Sonraki adım olarak tırnaklarınızın üstüne bir kat daha cila sürün ve o katmanı da iyice kurutun. İkinci kat cila aurora tırnaklarınızın görünümünü pekiştirecektir.

Tüm malzemelere sahipseniz bu kolay yöntemi evde uygulamayı, eğer eksikleriniz varsa tırnak sanatçınızdan bu yeni nesil hologramik manikürleri istemeyi unutmayın!