Antalya’da Moda Şöleni!

Bu Yıl 6. Kez Düzenlenen Antalya Fashion Week Geçtiğimiz Günlerde Gerçekleşti!

Antalya’nın tek ve en büyük moda şovu Antalya Fashion Week bu yıl 6. kez moda severlerle buluştu. 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen bu moda şöleni, şehrin cemiyet hayatı, yabancı misafirler ve moda takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Emy Organizasyon & Ajans tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Antalya Fashion Week 2023 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Hotel Su’da gerçekleşti. Hotel Su tamamen moda haftasına özel olarak dekore edildi. 1500 m2’lik bir salon defileler için hazırlandı. Etkinlik, açılış kokteyli ile başladı. Antalya, İstanbul ve yurt dışından 30 model tarafından sergilenen tasarımlar etkinliğe katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.

PODYUM ÇİÇEK AÇTI

Açılış defilesini İstanbullu ünlü moda tasarımcısı Pınar Kerimoğlu’nun markası Lady Estrella gerçekleştirdi. 40 parçadan oluşan çiçekli ve renkli koleksiyon için Kerimoğlu, aksesuarları ve ayakkabıları özel olarak tasarladı. Çarpıcı ve yaratıcı tasarımların yer aldığı koleksiyon, moda severler tarafından ayakta alkışlandı. Dikkat çeken defile, Antalya cemiyet hayatının tanınan isimleri ve yurt dışından gelen misafirler tarafından ilgi gördü.

Tasarımcı Pınar Kerimoğlu, baharın renklerinden esinlenerek çiçeklerle hazırladığı koleksiyonu için; “Antalya Fashion Week’te sunduğumuz koleksiyon için 6 aylık bir emek harcadık ve çok çalıştık. Koleksiyon çok beğenildi. Gelen tüm moda severlerden çok iyi tepkiler aldım. Her kadının iç dünyası rengârenktir. Bunu dışa yansıttığımı düşünüyorum. Bu yaz fuşyalar, pembeler, canlı renkler olacak” dedi.

ÜNLÜ RUS TASARIMCI KIBOVSKAYA PODYUMDA

Günün ikinci defilesini Rusya’dan özel davetli olarak gelen Kristina Kibovskaya, ön plana çıkan tasarımlarıyla gerçekleştirdi. Kristina Kibovskaya’nın Dreams koleksiyonu, adeta bir rüya gibiydi. Ünlü şarkıcı Anna Sklyar sesiyle defileye eşlik ederken, Rusya’dan gelen 25 Rus çocuk ve genç model podyuma damgasını vurdu. Marka elçisi Abashidze Olivia baş model olarak podyumda yürüdü.

BETÜL DEMİR KLEOPATRA OLDU

Günün kapanış defilesi, İstanbullu ünlü moda tasarımcısı Haktan Bucke tarafından gerçekleştirildi. Birbirinden şık, trend ve göz alıcı tasarımların yer aldığı Haktan Bucke’nin “Queen Of Queens Kleopatra” isimli koleksiyonu moda severler tarafından oldukça ilgi gördü. Defilenin finalinde ünlü şarkıcı Betül Demir’in podyuma çıkması, davetliler ve Antalya cemiyet hayatı için günün sürprizi oldu. İstanbul’dan Antalya Fashion Week ve Haktan Bucke defilesi için özel olarak gelen ünlü şarkıcı, podyuma damgasını vurarak birinci günün en özel kapanışını yaptı.

DESTEKLEYEN MARKALAR DİKKAT ÇEKTİ!

Antalya Fashion Week 2023’de, Kosifler Oto BMW İX50’yi özel bir lansman ile tanıttı. Etkileyici tasarımıyla YENİ BMW İ4 ile test sürüşü yapan moda severler, elektrikli otomobil deneyimi yaşadılar.

Antalya’nın eşsiz doğasına sahip Kaş Yarımadası’nın tepeleri arasında yer alan, 2023 yılının Haziran ayında açılan, Akdeniz mimarisinden ilham alan ve pastel renklerde bir sahil stiline sahip otelin ilk tanıtım lansmanı Antalya Fashion Week’de yapıldı.

Moda severlerin ilgi gösterdiği Shehri Antalya Projesi, 3 gün boyunca Antalya Fashion Week’de tanıtıldı. AFW kokteyl alanındaki maket aracılığıyla tanıtılan, Antalya Havalimanı’na yakın konumda bulunan, içerisinde Radisson Hotel Antalya, Mekvin Residences ve Hayat Homes adı altındaki 152 konutuyla Shehri Antalya Projesi, otel konforunda yaşam olanağını sunmaktadır.

Antalya Fashion Week 2023’ün bu yılki sponsorları; Radisson Kaş Hotel, Shehri Antalya, Century 21 Han, Ceysu, Gamze Çetin Klinik ve Kosifler Oto BMW oldu. Defilelerin saç tasarımları Tarık Uludağ Caka Kuaför, makyaj tasarımları ise Sevil Bıyık ve ekibi tarafından yapıldı.

ERKEKLER ŞIK VE RENKLİ
İkinci günün açılış defilesini Ali ve Hüseyin Ulusoy kardeşlerin markası Bros Tailor Made gerçekleştirdi. Erkek modasının dikkat çeken ve trend olan tasarımlarının yer aldığı renkli koleksiyon, moda severler tarafından oldukça beğenildi.

ZAMANSIZ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

Günün ikinci defilesi Dvor Atelier markası ile tasarımcı Ekaterina Harman tarafından sunuldu. Zamansız ve sürdürebilir parçalar ile dikkat çeken bir koleksiyon tanıtıldı. 45 parçadan oluşan koleksiyon için tasarımcı Ekaterina Harman; “Daha temiz ve yeşil bir doğa istiyoruz! Bu anlayış ve bu bakış açısı, sürdürülebilir olan koleksiyonumuzun yaratım sürecinde bana rehberlik etti” dedi. Defile finalinde Belaruslu ünlü model Marta Tsikhanovich podyuma çıktı

PERİ MASALI

Günün son defilesi olan Gala Defilesi’nde ise Nurhan Çınar, 2023 yaz gelinlik koleksiyonu ile 30 model tanıttı. Detaylı işçilik ve birbirinden farklı tasarımlarla ön plana çıkan koleksiyon Antalya cemiyet hayatı ve moda severler tarafından ilgiyle karşılandı.

AFW kapsamında üçüncü gün moda severleri Migros AVM’de birbirinden farklı etkinlikler karşıladı. Saat 12.30’da Azerbaycan Asıllı Norveçli tasarımcı Shervin Najafpour ile tişörtünü tasarla atölyesi, konuklara eğlenceli ve keyifli anlar yaşattı. 4 etaptan oluşan atölyede, 40 kadın Shervin ile beyaz tişörtlerini tasarıma dönüştürdü.

Bu sene Shervin Najafpour; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı ve Azerbaycan’ın Ulu Önderi Heydar Aliyev’in 100. yılı anısına, Nizami Gencevi Vakfı ile beraber Antalya Moda Haftası için özel tişört ve bez çanta koleksiyonu sundu.

Atölyenin ardından Moda Yazarı Ümit Temurçin ile moda söyleşisi düzenlendi. İlgiyle dinlenen söyleşide modaya dair yenilikler ve yeni trendler hakkında konuşuldu.

Moda tasarımcısı Gökhan Yavaş, Akademisyen Öğr. Gör. Dr. Ebru Dikmen Varol, Dijital içerik üreticisi ve Ezgizem Beauty sahibi Ezgi Gizem Özkara, Influencer Gizem Sezer moda sohbetleri gerçekleştirdi. İzleyicilerle soru-cevap şeklinde yapılan sohbette, moda sektörünün detaylarından, geleceğinden ve yeni trendlerden bahsedildi. 

Antalya Fashion Week 2023, 2 Haziran akşamı Hotel 9,5 Suit’te yapılan after party ile son buldu. Ünlü Dj’ler Yavuz Öfkeli, Nunu, Talking Pınar, B2B nu cosmic ve Ukraynalı şarkıcı Yarosa Burnos bu ses getiren partide performanslarını sergiledi.

Organizatör & Koreograf Eda Meltem Yılmaz 6 yıldır şehrin tek ve en büyük moda organizasyonu olan Antalya Moda Haftası’yla ilgili şunları söyledi; “Tam altı yıldır şehrimize moda rüzgarları estiren, sektörü canlandıran ve devamlılığını sağlayan bu büyük organizasyona imza atmaktan gurur duyuyorum. Tam altı yıldır Antalya Fashion Week’i resmi anlamda Emy Organizasyon & Ajans olarak biz düzenliyoruz. Her yıl yurt dışından, İstanbul’dan ve Antalya’dan moda tasarımcıları, moda severler, sponsorlar ve katılımcıları ağırlıyoruz. Turizmin başkenti Antalyamızın, modanın başkenti olarak da anılması bizlere onur veriyor. Tüm yılı şehrimize daha iyi bir organizasyon sunmak için var gücümüzle çalışarak geçiriyoruz ve geçirmeye de devam edeceğiz. Bu yolda bize hiçbir gücün ve kısık seslerin engel olamayacağını da belirtmek isterim. Önümüzdeki yıl ve yıllarda şehrimizi; çok daha sürprizli, ses getiren ve moda dünyasına damga vuracak Antalya Fashion Week’lerin beklediğini de söylemeliyim. Moda severler ve Antalya bizi takip etmeye devam etsin!”