90’lar Saç Rengi Trendlerinin Yeniden Doğuşuna Tanık Olun!

Sadece moda trendleriyle değil çılgın saç modelleri ve sıra dışı saç renkleriyle de ilgi çeken 90’lar döneminin yeniden doğuşunu inceliyoruz!

Özgünlük ve bireyselliğin; moda, müzik ve güzellik dünyalarını çepeçevre sardığı 90’lı yıllar günümüze trendler konusunda ışık tutmaya devam ediyor. Özellikle TikTok platformu öncülüğünde unutulmaya yüz tutmuş moda ve güzellik akımları revize edilmiş ve güncellenmiş şekilde hayatımıza tekrardan dahil oluyor.

Şimdi sizlerle 90’ların en çok tercih edilen saç rengi trendlerinin günümüzdeki modern referanslarını paylaşmak istiyoruz. Saç renginiz konusunda 90’lardan ilham almayı hedefliyor, nostaljik şıklığın peşini bırakmak istemiyorsanız işte karşınızda maksimalist saç renklerinin günümüz yansımaları!

90’lar Saç Rengi Trendlerinin Modern Yansımaları

Parlak Sarı

@beyonce

Parlak sarılar 90’lar dönemi boyunca en popüler saç rengi olmaya devam etti. Yüksek maliyetli bakımlar gerektirdiği ve asil duruşu sebebiyle yalnızca diva ruhu taşıyanlar tarafından tercih edilen bu renk, Beyonce tarafından en modern şekilde 2000’ler için yorumlanıyor.

Maksimalist Vurgular

@ciara

90’ların zihniyetinde minimalizme yer yoktu, ve bu günümüzde de aynı şekilde devam ediyor! O yıllarda ince fırça darbeleri yerine, büyük tutamlar platin sarısına boyanmış gösterişli saç renkleri popülerdi. Tıpkı Ciara’da olduğu gibi.

Renkli Saç Uçları

@avrillavigne

90’lar ve 2000’lerin başlarında bu trendi birçok farklı renkle tercih eden Rock Yıldızı Avril Lavigne, nostaljik esintileri 2024 yılında da sürdürmeye devam ediyor.

Ombre

@sofiagrainge

Başta Cindy Crawford ve diğer 90’lar ikonlarının sıkça kullandığı ombreli saçlar, günümüzün en çok tercih edilen saç modellerinden biri olma özelliğini sürdürüyor. Instagram yıldızı Sofia Richie Grainge’in altın sarısı parlak ombreli saçları 2024 yılının en favori referansı olarak karşımıza çıkıyor!

Bakır

@madelame

Bakır renkli ışıltılar saçmak, gösterişli dönemin en popüler ve makul tercihlerinden biriydi. Bugünlerde de sık sık karşılaştığımız bu renk, Madelaine Petsch gibi güzellik ikonları tarafından en güzel şekilde temsil ediliyor. Doğal güzelliğini çevreleyen dikkat çekici saçlarıyla Petsch, hayranlık uyandırıyor.