Zorlu PSM’de Bu Ay: Haziran 2019

%100 MUSIC PRESENTS: FRANZ FERDINAND

19 HAZİRAN ÇARŞAMBA

TURKCELL SAHNESİ – SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 20.30

Harekete geçiren melodileriyle indie rock içinde yeri doldurulamaz bir coşku yaratan Franz Ferdinand, %100 Music katkılarıyla 19 Haziran’da Zorlu PSM’ye geliyor! 2002’den bu yana alternatif müziğin en eğlenceli ritmlerini yaratan grup, 2004 yılında “Franz Ferdinand”, 2005 yılında “You Could Have It So Much Better”, 2009 yılında “Tonight” ve “Blood”, 2013 yılında “Right Thoughts, Right Words, Right Action”, 2014 yılında “Late Night Tales: Franz Ferdinand”, 2018 yılında “Always Ascending” albümlerini yayımladı. Albümlerinin yanında sayısız single ve EP sığdırdıkları müzik kariyerlerinde ritmleri kadar dinamik bir yol izleyen Franz Ferdinand; müzik, dans ve eğlencenin doruğa ulaşacağı bir konser için %100 Music katkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak. 

PSM CAZ FESTIVALI: DIABLO SWING ORCHESTRA

 1 HAZİRAN CUMARTESİ // %100 STUDIO // 21.30

Eski usul swing ve caz geleneklerini rock ve heavy metal’in enerjisiyle aynı sahneye taşıyarak tamamen kendine ait hibrit bir tını yakalayan Diablo Swing Orchestra, PSM Caz Festivali’nde!

PSM CAZ FESTİVALİ: JAZZ IT UP! – GİZEM GÜNDOĞDU SEPTET

 1 HAZİRAN CUMARTESİ //AMFİ // 19.00

PSM Caz Festivali kapsamında genç yeteneklerin gönüllülük esasıyla sahnede olduğu “Jazz It Up” Zorlu PSM Amfi’de! Genç müzisyenlere performans imkanı tanıyan proje, 1 Haziran’da Gizem Gündoğdu’yu ağırlıyor.

*Etkinlik ücretsizdir.

ANNA 

7 HAZİRAN CUMA // %100 STUDIO //23.00

Pitchfork, DJ Mag ve Mixmag gibi platformlarda elektonik müzik alanında övgüyle bahsedilen Anna, bitmek bilmeyen enerjisiyle 7 Haziran Cuma akşamı %100 Studio’da!

GECE SEMPOZYUMU

11-12 HAZİRAN 2019 // SKY LOUNGE // 21.00

Flaman Kraliyet Tiyatrosu yönetmenlerinden Mesut Arslan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu; Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç, Mert Fırat/Ersin Umut Güler, Yaşar Bayram Gül ve Pervin Bağdat’ın rol aldığı Gece Sempozyumu, Türkiye’de daha önce eşi benzeri görülmemiş bir tiyatro deneyimi sunuyor. Gece Sempozyumu son iki oyunuyla 11-12 Haziran’da Sky Lounge’da.

z1

ALICE

13-14-17 HAZİRAN 2019 // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olan “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak Zorlu PSM’de sahneleniyor. Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyi karşısına çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Merve Dizdar “Kedi”, İbrahim Selim “Kral”, Şükrü Özyıldız ise “Şapkacı” rolü ile başrolleri paylaşıyor. Müzikal; BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin büyük prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

LOKALİZE: BÜYÜK EV ABLUKADA “AY ŞURAM HÂLÂ AĞRIYO”

15 HAZİRAN CUMARTESİ // %100 STUDIO // 15.30, 18.30

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında “Ay Şuram Ağrıyo” başlıklı akustik performansını sergileyecek.

DEUS – THE IDEAL CRASH TOUR

13 HAZİRAN PERŞEMBE // %100 STUDIO // 20.30

Belçika’nın alternatif müzik sahnesine armağan ettiği en önemli isimlerinden dEUS, Zorlu PSM’de! Büyük bir uluslararası plak şirketiyle anlaşma imzalayan ilk Belçika merkezli indie, doğaçlama avant-grunge grubu olan dEUS, 1991’de Anvers’te kuruldu. Kariyerine yalnızca bir cover grubu olarak başlayan dEUS, kısa sürede folktan punk’a, cazdan progresif rock’a birçok tarzdan etkiler taşıyan performanslara imza attı. “Kutlamamız ve tura çıkarmamız gereken bir albüm varsa o da budur” dedikleri The Ideal Crash albümünün 20. yılı şerefine düzenledikleri turne kapsamında dEUS, %100 Studio’da olacak.

HVOB CONCERT TOUR “ROCCO” 

15 HAZİRAN CUMARTESİ // TURKCELL SAHNESİ – SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 21.30

Üretimleri ve sıra dışı performanslarıyla son dönemde kendilerinden en çok bahsettiren ikilisi HVOB, yeni albümleri Rocco’nun turnesi kapsamında yeniden Zorlu PSM’ye konuk oluyor.

FANTASTIC NEGRITO  18 HAZİRAN SALI // %100 STUDIO // 20.30

Son yılların en çok ses getiren blues sanatçılarından Fantastic Negrito, Türkiye’de ilk defa Zorlu PSM’de! Sanatçı, Xavier adıyla ilk albümü “The X Factor”ı milyon dolarlık bir anlaşmayla 1996 yılında yayınladı. 1999’da neredeyse ölümüyle sonuçlanan ve 4 hafta komada kalmasına neden olan bir trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından plak şirketinin sözleşmeyi feshetmesiyle hayatı değişen Negrito, 2004 yılında bir EP yayınladı. 2007 yılında müzik yapmayı bıraksa da 2014 yılında yeni müzikal tarzı ve şarkılarıyla geri döndü. Kariyerinin devamında yükselişe geçen ve iki kez “Yılın En İyi Çağdaş Blues Albümü” dalında Grammy kazanan müzisyen %100 Studio’da olacak.

EXHALE BY AMELIE LENS

21 HAZİRAN CUMA // TURKCELL SAHNESİ – SAHNE ÜSTÜ AYAKTA // 23.00

Belçika’nın son yıllarda dünyaya sunduu en heyecan verici isimlerden biri olan, Mixmag tarafından 2018’in en iyi ikinci DJ’i seçilen Amelie Lens, 21 Haziran’da kendi imzasını taıyan techno konseptli ‘Exhale’ turunu Zorlu PSM’ye taşıyor. Zorlu PSM ve Label Project i birliiyle Turkcell Sahnesi ve %100 Studio’da ezamanlı gerçekletirilecek olan gecede Lens’e canlı performansıyla 999999999, AIROD, Farrago, Milo Spykers ve lokal sahneden Gräfin elik edecek.

MARK ELIYAHU 

25 HAZİRAN SALI // TURKCELL SAHNESİ // 20.30

Dağıstan doğumlu besteci, aranjör ve kamança üstadı Mark Eliyahu, 25 Haziran’da Zorlu PSM sahnesinde! Sürekli üretimde geçen kariyeri boyunca Türk, İran ve Azeri müziği hakkındaki engin birikimini uzun süre zihinlerden çıkmayan performanslarda, hayli prestijli etkinliklerde sergileyen Mark Eliyahu, bir kez daha Turkcell Sahnesi’nde!