ZAMAN KAZANDIRAN GÜZELLİK TÜYOLARI

Güne Tülin Şahin kadar bakımlı başlamak isteyen ama biraz daha uyku için seçimini Yıldız Tilbe doğallığından kullanan biz kadınlar, kadınlarımız..

Her pazartesi aldığımız kendimize daha iyi bakma kararını salı günü bozmamak için, üşengeçliğimizi bir kenara bırakıp bu basit ve etkili makyaj tüyolarını, günlük makyaj rutininize adapte edebilirsiniz.

Oldukça kolay ama biz ruhu tembeller için devrim niteliğindeki bu tüyolar sayesinde yalnızca ufak değişiklikler yaparak kısa sürede etkili ve profesyonel bir makyaj yapabilirsiniz. Güzelliğe ve kişisel bakıma zaman ayırmak zor geliyorsa bu pratik ve dahiyane fikirlerden mutlaka yararlanmalısınız.

  1. Kedi gözünün en uzmanlaşmış hali.

kedi gözü

Kusursuz kedigözü çok zaman alan ve pek de kolay olmayan bir uygulama. En azından bu küçük tüyodan önce öyleydi. Göz makyajınızı seksi ve dikkat çekici bir kedigözü halinde tamamlamak istiyorsanız, bir kredi kartı yardımıyla sınır belirlemek ve dışarı taşırmayı önlemek için kullanabilirsiniz.

 

  1. Kontürün en basit yolu; 3 çizmek

Make up woman face. Contour and highlight makeup.

 

Bu basit yöntemle kontürünüzü tamamlanmanız 3 saniye bile sürmeyecek. Alnınızdan çenenize doğru bir 3 rakamı çizerek kontürünüzü bitirebilirsiniz.

 

  1. Kirpiklerinizi kıvırırken eyeliner sürmenin bir yolu var

Kirpik kıvırıcınızın iç kısmına kalemle kalın bir çizgi çekin ve kirpiklerinizi kıvırın. Bu tek hamlede hem kirpikleriniz kıvrılacak hem göz kalemi sürmüş olacaksınız.

kirpik-kiviricisi

 

  1. Koyu renk fondötenin de çaresi basit

Eğer yüz tonunuzdan daha koyu bir fondöten aldıysanız, fondötenin içine az miktarda nemlendirici döküp, karıştırın. Fondötenin rengi açılacaktır.

fondoten

 

  1. Daha dolgun dudaklar için ipucu

Eğer dudaklarınızı olduğundan daha dolgun hale getirmek istiyorsanız ruj sürmeden önce, açık renkte bir kapatıcı kalemi dudağınızın orta kısmına uygulayın ya da dudağınızın tümüne pudra sürün. Daha sonra rujunuzu uygulayın ve farkı görün.

fulllips

 

  1. Tek ya da Hiç felsefesini benimseyin

Zaten az zamanınız var, geç kalıyor ve acele ediyorsanız sadece bir bölgeyi öne çıkarmaya çalışın. Ya dudaklarınıza ya da gözlerinize yoğunlaşın.

kapak

 

  1. Makyaj çıkarmaya üşenenler, mutlaka yanınızda makyaj temizleme mendili bulundurun.

Eve geç geldiğiniz günlerde, uykulu halinizle kendinizi bir an önce yatağınıza atmak istediğinizi biliyoruz. Uykuluyken makyaj çıkartmak çok zor geldiğinden bazı geceler makyajlı uyuduğunuzu da tahmin edebiliyoruz. Fakat cilt sağlığınız ve temizliğiniz için her ne şartta olursa olun, makyajınızı çıkarmanız gerekiyor. Bunun en kolay yolu yatakbaşınıza koyacağınız makyaj temizleme mendilleri!

makyaj-tem

  1. Uykunuzda ayak bakımı yapın!

ayak-2

Zamandan tasarrufun böylesi görülmedi. Sertleşen, kuruyan ve hatta çoraklaşan topuklarınıza ve ayaklarınıza bakım yapmak için zaman harcamanıza gerek yok. Yatarken ayak krem ya da vazelin sürdüğünüz ayağınıza bir de çorap geçirin ve uyuyun. Sabah uyandığınızda ayaklarınız nemlenmiş, yumuşacık olacak.

 

  1. Bir dram son buluyor Kuru Şampuan son buluyor

dry

Saçı yağlı olanın halinden ancak saçı yağlı olan anlar. Sabah duş almaya niyetlenip, alarm çalınca beş dakika daha, daha.. diyerek uykuyu tercih ediyorsanız, saçınızın yağlı görünümünü saniyeler içinde giderebilirsiniz. Tam bir hayat kurtarıcısı olan kuru şampuan kıza zamanda en yakın arkadaşınız olacak.