Yüzümüzde Yaşa Bağlı Değişimlerin Çözümü: Pırlanta Dolgu

Tüm dünyada estetik ve güzellik alanında en çok tercih edilen işlemlerin başında dolgu geliyor. Zamanla ve yaşla birlikte yüzde meydana gelen değişiklikler farklı dolgu yöntemleriyle minimize edilip daha genç bir görünüm elde ediliyor. Bu alandaki yeni trendlerden biri de Hyaluronik asit temelli Pırlanta Dolgu. Yeni Pırlanta Dolgu’nun farklı yaş grupları için farklı tekniklerle istenen düzeltmeler ve iyileştirmeleri yapabildiğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr Sevinç Elinç Aslan konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

Cildimiz zamanla değişiyor

Yaş aldıkça kemik yapımızda, yağ yastıkçıklarında, cildimizde ve cildi tutan bağ yapılarında farklılıklar oluşuyor. Bu da yüz şeklinin değişmesi ile sonuçlanıyor. Şakaklar içe doğru çukurlaşırken, orta yüz düzleşiyor ve çene hattında dalgalanmalar oluşuyor. Bu değişimleri en aza indirmek için tüm dünyada estetik ve güzellik denince akla ilk olarak cerrahi dışı işlemlerden dolgu geliyor. Yeni geliştirilen hyaluronik asit bazlı Pırlanta Dolgu farklı yaş grupları için farklı tekniklerle istenen düzeltmeler ve iyileştirmeleri yapabiliyor.

Pırlanta Dolgu Nedir?

Hyaluronik asit temelli yeni tip dolguların en önemli özelliği monofazik olmalarıdır. Bu özelliğe sahip dolgular cilde yapılan uygulama esnasında daha az ağrıya neden olmakta ve dokuya yüksek oranda nüfuz etmesini sağlamaktadır. Pırlanta Dolgu, diğer dolgu maddelerinin aksine, çapraz bağlanmadan sonra bir mikronizasyon işlemine tabi tutulur. Coesix teknolojisi diye bilinen bu teknoloji sayesinde Pırlanta Dolgu, aynı durumlar için kullanılan diğer dolgu maddelerinden daha düşük viskoziteye sahip bir jel haline gelir. Bu jel uygulandığı bölgede daha az ağrılı uygulama ile daha homojen bir dağılım sağlar. Pırlanta Dolgu uygulamaları güvenli, iyi tolere edilebilir ve yüksek biyouyumluluk gösterir.

Daha etkili ve uzun süreli kalıcılık sağlıyor

Coesix teknolojisi ile yenilenen Pırlanta Dolgu, daha uzun süre kalıcılık sağlıyor.  Hastalara daha az ağrılı ve daha konforlu bir uygulama imkanı sunarken, yapıldığı bölgede istenildiği gibi şekillendirme avantajını da veriyor. Uygulama sonrası yüzümüzün cilt kalitesinde artış, kırışıkların giderilmesi, keskin ve net yüz hatları oluşturarak sarkmayı önlemek mümkün olabiliyor.

Yüzün her bölgesine uygulanabiliyor

Pırlanta Dolgu, farklı çeşitleri ile yüzde ihtiyaç olan hemen hemen her noktaya uygulanabiliyor. Yüzde lifting etkisi yapan uygulama, kırışıklıkların doldurulması, burun, çene ve çene hattı şekillendirme, dudak hacimlendirme ve belirginleştirme gibi alanlarda kullanılıyor. Nazolabial kıvrımlarda da etkili dolgu uygulaması, cildi nemlendirme özelliğine de sahip.