Yeni Nesil Pazarlama Uygulaması Denebox

Yeni nesil pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerinin yerini alan, dijital teknolojilerin ve yeni yaklaşımların kullanıldığı pazarlama stratejilerini ifade eder. İnternetin yaygınlaşması, sosyal medyanın popülerleşmesi ve teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla birlikte tüketicilerin davranışları ve alışkanlıkları da değişti. Bu durum, işletmelerin pazarlama stratejilerini gözden geçirmesini ve yeni yaklaşımlar benimsemesini gerektirdi.

Özlem Genç konu ile ilgili: ‘Yeni nesil pazarlama, teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak tüketicilerle daha etkileşimli ve özelleştirilmiş deneyimler sunmayı hedefliyor. Dijital dünyanın sunduğu fırsatları değerlendirmek ve hedef kitleyle bağlantı kurmak için yeni pazarlama stratejileri benimsedik. Bu durum işletmelerin başarısı için oldukça önemli. Kişisel odaklılık, kişiselleştirme, içerik pazarlaması, sosyal medya, etkileşimli deneyimler yeni nesil pazarlama stratejilerinin bazı temel özellikleridir. Ürünlerinin deneyimlenmesi ve bir çatı altında deneyimlerinin paylaşılması, olumlu ya da olumsuz tüm yorumların taraflarına ulaştırılması markalar için oldukça kıymetli.’ Dedi.

Denebox 2023 yılında alanlarında uzman 3 ortağın bir araya gelmesi ile kurulan ve markalar için reklam ve pazarlama hizmeti veren bir kuruluş olarak operasyonlarına devam ediyor.

Geniş tüketici kitlelerine ulaşarak anketler düzenliyor ve hedef kitle segmentasyonu yapıyor. Deneme ürününe sahip olma motivasyonu ile kullanıcılar, denedikleri ürünler için fikir ve görüşlerini paylaşabilecekleri bir platforma sahip oluyorlar. Önceden segmente edilmiş kullanıcıları, markaların ortak hedef kitlesine göre filtreleyerek çoğul gönderim yapıyor ve ortalama maliyet optimizasyonu sağlıyor.

Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet Anlayışı Denebox

Özlem Genç, portal kullanıcılarına faydalı olmayı ve her kesime hitap etmeyi hedefliyor. ‘Beybida portalında verdiğimiz doğuma hazırlık eğitimleri, hem marka hem de katılımcı kitlemizin büyümesi, ciddi bir operasyonel süreci de beraberinde getirdi. Markalar ailelere hediye ettikleri ürünleri deneyimlemesini talep ediyordu ve ulaşmamızı istiyordu. Bu süreç bizler için çok yorucu bir hal aldı. Marka ile tüketiciyi nasıl bir araya getirebiliriz derken uygulamamız için hemen hazırlıklara başladık. Anne bebek ürünleri ile başlayan uygulamamız Denebox şimdi her kesime hitap ediyor. Markaların tester ya da orijinal boy ürünleri tercih ettiği kitle ile buluşturuyoruz. Ürünleri tanıma ve deneyimleme şansı bulan üyelerimiz, yöneltmiş olduğumuz anket sorularında ürünü değerlendiriyorlar. Tüm kullanıcılarımızın olumlu ya da olumsuz değerlendirmelerini marka ile paylaşıyoruz. Üyelerimizin arasında bir influencer kitlesi de mevcut. Yeni girişimimde yalnız değilim. Güzel bir güç birliği yaptık.’ Dedi.

Ürünlerin denenebilir olması markalar için istatistik açısından önemli bir faktör.

Tüketici tercihlerini anlama, ürünün başarısını ölçme, rekabet avantajı elde etme, pazarlama ve satış stratejilerinin desteklenmesi açısından oldukça etkilidir. Ürünlerin denenebilir olması, tüketicilerin gerçek deneyimlerini yaşamasına ve ürünle etkileşime geçmesine olanak tanıyor. Bu bir marka için heyecan verici. Denebox markaların tüketici tercihlerini daha iyi anlamalarını sağlıyor. Deneme imkânı, tüketicilerin ürünün özelliklerini, kalitesini ve kullanabilirliğini değerlendirmelerine olanak sağlıyor. Bu geri bildirimler, markaların ürünlerini iyileştirmesi ve tüketici taleplerine daha iyi yanıt vermesi için önemli bilgiler sunuyor. Ayrıca ürünün başarısını ölçmek içinde denenebilir olması önemli bir metrik. Böylelikle marka, ürünleri hakkında deneme sonuçlarına dayanarak beğenilme oranını, kullanım memnuniyetini ve potansiyel satış performansını değerlendirebilir. Bu veriler, ürün geliştirme sürecinde ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasında yol gösterici olur.