Yazı Fit Bir Vücut Ve Işıltılı Bir Ciltle Karşılayın!

Parle Beauty Kurucusu Uzman Estetisyen Ece Karabulut; yaz yaklaşırken popülerliği artan bölgesel zayıflama uygulamalarını ve cilt için en çok tercih edilen anti-aging protokollerini Mag For Her için anlatıyor…

Öncelikle henüz sizinle tanışmamış okuyucularımız için biraz kendinizden, uzmanlığınızdan, güzellik alanındaki deneyimlerinizden bahseder misiniz?

2008 Yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam bölümünden mezun oldum. Estetik ve güzellik sektörüne 2010 yılında alanında ünlü bir Estetik ve Plastik Cerrahi Hastanesi’nde çeşitli görevler üstlenerek giriş yaptım. Sonrasında ise Levent’te başka bir Estetik Hastanesine geçiş yaparak Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendim. Burada edindiğim tecrübeler neticesinde Estethica’nın Göktürk franchising’ini kurdum. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrine giderek kariyerime burada devam ettim. Los Angeles’ta ünlü doktorlar ve estetik klinikleriyle çalışarak sağlık turizmi alanında tecrübe kazandım, Türkiye’ye döndükten sonra 2019 Yılında Parle Beauty ve Dr. Parle’yi kurdum.

Bize 2023’ün yükselen güzellik trendlerinden bahseder misiniz? Bu sene hangi uygulamaların revaçta olacağını düşünüyorsunuz?

Yıllar geçtikçe çabuk form kazandıran uygulamalar, kalıcılığını uzun süre koruyabilen uygulamalar trendler arasına giriyor. Bunu hem cilt için hem de vücut için söyleyebiliriz. Günümüz koşullarında kişilerin sahip olduğu yoğun yaşam koşulları ve iş hayatları dolayısıyla çabuk ve hızlı sonuç alınabilen uygulamalar tercih ediliyor.

Örneğin ameliyatsız bişektomi etkisi sağlayan Q-Shape cihazı ile sadece 30 dakikada daha belirgin elmacık kemikleri ve bişektomi etkisi ile kadınlar daha çekici görülebiliyorken yine sadece 30 dakikada 20.000 mekik etkisi ile vücut şekillendiren EM-SHAPE cihazı ile saatlerce spor salonunda spor yapmış gibi etki alabiliyorsunuz.

Aynı zamanda gıdı bölgesindeki yağlanmalardan 7’den 77’ye herkes şikayetçi sadece 6 seansta yapılan gıdı eritme uygulamasını bu yıl 500’den fazla danışanımıza uyguladık.

TEK SEANSTA 3-12 CM İNCELME SAĞLAYAN UYGULAMA

Yaza adım adım yaklaşırken kadınların kilo verme, sıkılaşma ve selülit konusundaki kaygıları da artıyor. Bu kaygıları taşıyan kadınlar için hangi uygulamaları öneriyorsunuz?

Bölgesel zayıflama için gelen danışanlarımıza ilk önce detaylı bir görüşme yapılarak beklentileri ve vücutlarına uygun olarak hangi cihazları kombinlememiz gerektiği konusunda görüşmeler yapıyoruz. Bir cihaz ya da uygulamanın popüler olması ona ihtiyacınız olduğu anlamına gelmiyor. Selülit problemlerinde G5 uygulamasını beraberinde ödem problemleri olan danışanlarımıza Lenf Drenaj uygulaması ile birlikte öneriyoruz.

Yağ fazlası ve deri sarkması olan danışanlarımıza Slim-X uygulaması planlanıyor bazen beraberinde kas arttırmak içim EM-SHAPE cihazı ile birlikte kombinliyoruz.

Kısacası doğru kişiye doğru uygulamalar önerdiğinizde sonuç muhteşem oluyor. Tek seansta minimum 3cm ile 12cm arası incelme sağlıyoruz.

Bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve selülit tedavilerinde yapılan uygulamaların seans uzunluğu ve sıklığı nasıl olmalıdır?

Kişinin yaşı, genetik faktörleri ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak selülit problemi için 8-12 seans arasında değişebiliyor. Genetik yatkınlığı olan ve kötü beslenen kişilerde devamlılık isteyebiliyor bunu yapmış olduğumuz ön görüşmelerde tahlil etmemiz mümkün. Haftada 2 yada 3 kez uygulanabilir.

Bölgesel zayıflama uygulamalarında Slim-X uygulamasında 6 seans ile haftada bir merkezimize gelerek bölgesel yağlardan %75-85 oranında kurtulma imkanı sağlar. Ses dalgaları ile yağ yakımı gerçekleşirken radyofrekans başlığı ile ciltte sıkılaşma sağlanır.

Yine sıkılaşma ve kas miktarı arttırmak için uyguladığımız EM-SHAPE cihazı da haftada 2 ya da 3 gün uygulanabilir. Artan kas miktarı metabolizmanızı daha hızlı çalıştıracağı için yapmış olduğunuz diyetten daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Bu uygulamalar danışanların ihtiyacına bağlı olarak tek tek yapılabileceği gibi kombine bir şekilde de uygulanabilir.

AGRESİF UYGULAMALAR YERİNE CİLT KALİTESİNE ODAKLANIYORUZ

Biraz da yüz odaklı uygulamalardan söz edelim. Anti aging ve leke tedavisi uygulamalarında en etkili uygulamalar hangileridir? Danışanlarınıza bu konuda neler öneriyorsunuz?

Her kadının hayalidir sadece allık sürüp beraberinde ruj sürüp dışarı çıkabilmek. Bunun için cilt kalitenizin iyi ve pürüzsüz görünmesi gerekir. Agresif uygulamalardan ziyade cilt kalitesini arttıran, renk tonunu eşitleyen ve gözenek küçülten Scarlet-S uygulaması ve öncesinde cildinizin temizlenerek ihtiyacı olan peptidlerin cilde verilmesini sağlayan Hyrafacial uygulaması ile kombinlerek uygulanması sayesinde ciltte gözle görülür bir fark sağlanıyor.

Bunu bir kür olarak 21 günde bir toplamda 3 seans uygulamak hem cildinize kolajen ürettirir hem de cilt kalitenizi arttırmaya yardımcı olur.

Leke protokolü olarak bu kış özellikle Mercan Peeling uygulaması çok popülerdi. 4 ile 8 seans arasında kişinin ihtiyacına göre uygulanan bu protokolde hem cilt bariyerini güçlendirip hem de cilt lekelerinde gözle görülür bir azalma sağlayabiliyoruz.