Yaz Sezonunun Öne Çıkan Ayakkabı Stilleri

Ünlü markaların İlkbahar/Yaz 2023 moda şovlarında görüp aşık olduğumuz ayakkabı stilleri sokakları domine etmeye başladı. Peki bu stillerden sizin ilginizi en çok hangisi çekti? Balerin tipi babetler, balıkçı sandaletler, şişme terlikler ve denim ayakkabıların öne çıktığı trendleri inceleme zamanı…

Balerin Ayakkabılarından İlhamla

1900’lü yılların zarif ve mütevazi balerin babetleri bu yaz yeniden altın çağını yaşıyor. Minimalist ve zamansız bu modeli çarpıcı renkler ve parlak kumaşlarla yorumlayan Balenciaga ve Chloe gibi ünlü markaların tasarımlarını siz nasıl buldunuz?

Balıkçı Sandaletlere Merhaba!

Hem konforlu hem de şık stillerden hoşlanan kadınların tercihi olan balıkçı sandaletleri bu sezonda da bizimle. Üstelik çok çeşitli modellerle… Bottega Venetta’nın topuklu sandaleti ve Emme Parsons Ernest’nin vintage esintili tasarımı bunlara iyi birer örnek oluyor…

Denim Kumaşın Yükselişi

2023 yaz sezonunda denim kumaşlar giyimden aksesuara, ayakkabıdan çantaya her yerde karşımıza çıkıyor. Saint Laurent’ten Zara’ya farklı segmentlerdeki markaların koleksiyonlarında karşımıza çıkan denim topuklulara, terliklere, sandaletlere siz de mutlaka şans vermelisiniz!

Havalı Adımlar

Hem rahat hem de şık bir yaz ayakkabısı mı bakıyorsunuz? Şişme ve dolgulu ayakkabı modelleri bu iki isteğinizi de karşılamak için çoktan hazır. İlk olarak Proenza Schouler, Stella McCartney ve JW Anderson podyumlarında karşımıza çıkan yumuşacık görünümlü bu modeller pek çok marka tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor. Kimisi dolgu tabanlı terlikler sergilerken kimisi topuklu ayakkabının şeridini şişmeli şekilde dizayn ediyor.

Biraz da Nostalji: Mary Jane

Mary Jane tarzı ayakkabılar podyumlardan sonra sokaklarda da yerlerini alıyor. Gençliği ve saf güzelliği temsil eden bu modeller ünlü tasarımcıların dokunuşlarıyla zamansız bir klasik oluyor. Bottega Venetta’nın platform topuklu timsah derisi tasarımı şık bir toka ile detaylanırken Prada’nın topuklu Mary Jane ayakkabısı sivri bir uç ile farklılaşıyor.