Yaz Aylarında Peeling Yapma Rehberi

Sex and The City’de Samantha’nın talihsiz peeling tecrübesinden sonra her kadın gibi siz de yüz bakımına şüpheli yaklaşıyor olabilirsiniz. Korkularınızla bu yaz vedalaşmanın tam zamanı!

Güneşin tatlıca ama aynı anda bir o kadar tehlikeli yaklaşımı sonucu hasar görmüş bronz cildinizi yenilemenin vakti geldi. Peeling’e yeniden şans vermeniz için Amerikalı dermatolog Whitney Bowe’un en doğru 3 bakım önerisini ve en etkili peeling kremlerini sizler için derledik.

Josephine Skriver

Doğru Seçim

Amerikalı dermatolog Whitney Bowe’a göre ciltteki ölü tabakayı ortadan kaldıran peeling, her cilt tipine uygulanabilir ama buradaki önemli nokta cildiniz için doğru bakımı seçmek. Bowe olgun kadınlar için esansında anti-aging asitleri bulunan alfa hidroksil formülünü öneriyor. Amerikalı dermatolog, yağlı cilt ve sivilceyle imtihanda olan cilt tipleri için de ideal bakımın cildi rahatlatan ve kırmızılıkları azaltan beta hidroksil bazlı formül olduğunu belirtiyor.

Güneş Hassasiyetine Karşı

Düzenli peeling yapanlar için yaz aylarında dikkat etmeniz gereken bir başka husus da sabah peeling’inden kaçınmak. Gün içinde uygulanan peeling’ten sonra cildinizi güneş hassasiyetine karşı korumak neredeyse imkansız. Bu yüzden Bowe yazın peeling için en doğru vaktin geceleri olduğunu belirtiyor.

Post-Peeling Bakımı

Bakım süreci paket programdır, yalnız peeling ile iş bitmiyor. Yenilenen cildinizi doğru antioksidan serumlarla destekleyerek daha kısa sürede peeling etkilerini hissedebilirsiniz. Ne olursa olsun unutmamalısınız ki yaz aylarında peeling sonrası güneş koruması her zamanki gibi kaçınılmaz bir ihtiyaç.