Watsons Türkiye Kadın Girişimcileri Destekliyor

Kadınların ekonomiye katılımını ve kadın emeğini destekleyen Watsons Türkiye, mağaza ve online mecralarını kooperatiflerdeki kadın girişimcilere ve onların markalarına açarak girişimci kadınları destekliyor.

Watsons Kadın Girişimcileri Destekliyor

Watsons Türkiye, sürdürülebilirliği temel aldığı Watsons İyilik Hareketi çatısı altında toplumsal gelişme ve kalkınma yolunda kadınların çalışma hayatına ve iş gücüne katılımını desteklemeye devam ediyor. Kadın çalışan oranı %80’in üzerinde olan şirket, iş ortaklarını da kadın çalışan oranlarını artırmaları için teşvik ediyor. 

Başta KEDV (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı) olmak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı iş birlikleriyle kadın kooperatiflerini destekleyen Watsons, kadın girişimcilerin de en büyük destekçilerinden.

Sadece kadın kooperatiflerini değil, Türkiye’de kozmetik ve kişisel bakım markaları yaratan girişimci kadınları da destekleyen şirket, bu markaların ürünlerine mağazalarında ve online mecralarında yer vererek marka bilinirliğini ve satışını destekliyor. 

Ashley Joy ile Saç Bakımında Tam Koruma

Watsons ile iş birliği yapan kadın girişimcilerden Aslı Şen’in Ashley Joy markası 40’a yakın ürün çeşidiyle saç bakımına önem veren kadınlarla buluşuyor. 2020 yılından bu yana sadece Watsons’ta satılan Ashley Joy markası; şampuan, saç bakım kremi, saç bakım yağı, saç bakım serumu, saç bakım maskesi, kuru şampuan, saç spreyi, saç toniği, el kremi ve kirpik besleyici serumu gibi pek çok ürünüyle saç, kirpik ve el bakımına dair tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Cosmed ile Cilt Bakımında Yenilik

Deren Öztürk Mataracı tarafından hayata geçirilen Cosmed markası, cilt bakımı ile ilgilenen kadınlara yönelik ürünleriyle Watsons’ın online satış kanalları ve mağazalarında yerini alıyor. Cilde yenilik kazandıran Cosmed Atopia 4C Cica Krem, bitkisel içeriği ile cildi çevresel etmenlerden arındıran Cosmed Atopia Temizleme Yağı ve çok daha fazlası cilt bakımına özen gösteren kadınlarla Watsons’ta buluşuyor.

ELOQUE Ürünleri Sadece Watsons’ta

Kişisel bakım markası Eloque ise kadın girişimci Merve Gündoğdu iş birliğiyle Watsons müşterileriyle buluşturuyor. Eloque, %100 Doğal Kabak Lifli Eşek Sütlü Ballı Sabun, Eloque %100 Doğal Kabak Lifli Shea Butter Süt Sabun ve Eloque Kolajen Doğal Kabak Lifli Sabun; ciltte yarattığı aromaterapi etkisiyle tazelik ve temizlik sağlıyor.

Duaderm Natural’ın 40 Farklı Ürünü Sadece Watsons’ta

Diğer bir kadın girişimci olan Aylin Kaya’nın markası Duaderm Natural’ın 40 farklı ürünü ise kırışıklık ve leke karşıtı, koruyucu yüz ve vücut güneş krem çeşitleri, yaşlanma karşıtı, onarıcı ve akne karşıtı özellikleriyle cilt bakımına alternatifler getiriyor.

Outdoor Sporlarında Işıltından Ödün Verme!

Bilge Öztürk ise Güneş Koruyucu Renkli Stick GKF 50+ Mavi, Güneş Koruyucu Renkli Stick GKF 50+ Pembe ve Işıltılı Bakım Yağı ile outdoor sporlarına ilgi duyan ve cildini korurken ışıltısından da ödün vermeyenlere uygun ürünleriyle Watsons’ta yer alıyor. 

Anıların huzuru Sipoche ile yaratılıyor

İlknur Tanyel ise seçkin cesaretli ve zamansız kokular sunan Sipoche markasıyla Watsons’ta. Sipoche powder maison kokulu mum ve çubuklu oda kokusu, white jasmin kokulu mum ve çubuklu oda kokusu, sisal yüz ve vücut lifleri, renkli plaj peştemali, oda ve çamaşır spreyleri gibi ürünleri kişisel temizlik ve bakımda ferahlık hissini kalıcı kılıyor.