Watsons, Kozmetik ve Kişisel Bakımda Sürdürülebilir Ürünlerin Tek Adresi

Türkiye’de, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla kozmetik ve kişisel bakım sektörüne liderlik eden Watsons, yüzlerce sürdürülebilir yaşam ürününü mağazalarında ve online kanallarında oluşturduğu özel alanlarda müşterileriyle buluşturuyor.

Watsons, Kozmetik ve Kişisel Bakımda Sürdürülebilir Ürünlerin Tek Adresi

Hem kendine hem de doğaya iyi bakmak isteyenlerin ilk tercihi olan Watsons, herkesi sürdürülebilir ürünler tercih etmeye çağırıyor!

“Watsons İyilik Hareketi” projesi ile 2019 yılından bu yana sektörünün sürdürülebilirlik yolculuğuna öncülük eden ve müşterilerini de sürdürülebilir tüketim alanında bilinçlendirmeyi amaçlayanWatsons Türkiye, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde sürdürülebilir ürün tercih edenlerin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

İçeriği, kullanım döngüsü veya  ambalajıyla sürdürülebilirlik kriterlerine uygun olarak üretilen ürünleri hem mağazalarında hem de online kanallarında Sürdürülebilir Yaşam ürünlerine ayrılmış özel alanlarda öne çıkaran Watsons Türkiye, sorumlu tüketicilerin ilk tercihi oluyor. Mağazalarında ve online kanallarında 1.000’e yakın Sürdürülebilir Yaşam ürününü müşterileriyle buluşturan Watsons, 2030 yılında bu rakamı 3’e katlamayı hedefliyor.

Sürdürülebilir ürünlere özel kampanyalar!

Sürdürülebilir içerik ve malzemeler ile üretilen, yeniden dolum, yeniden kullanma, yer değiştirme yapılabilen ve sürdürülebilir ambalajlara sahip ürünleri öne çıkaran Watsons, düzenlediği kampanyalar ve yürüttüğü iletişim çalışmalarıyla sürdürülebilir tüketim alanında farkındalık yaratıyor. Sürdürülebilir yaşam ürünlerine özel olarak düzenlediği kampanyalarla “sürdürülebilir ürün pahalıdır” algısını yıkan Watsons Türkiye, sürdürülebilir ürün alternatiflerine erişimi kolaylaştırıyor.

Watsons, Sürdürülebilir Yaşam ürünlerini 3 kategoride sunuyor. Yeniden Dolum, Yeniden Kullanma, Yer Değiştirme kategorisinde; yeniden dolum yapılabilen, yeniden kullanılabilen ve atıkları azaltmak amacıyla orijinal ambalajın bir kısmının tekrar kullanılabildiği ürünler bulunuyor. Sürdürülebilir İçerik & Malzemeler kategorisindeki ürünlerin içeriğinde sürdürülebilir yöntemler kullanılarak üretilen hammaddeler kullanılıyor. Sürdürülebilir palm yağı, biyoçeşitliliği koruyan içerikler ve sürdürülebilir kağıt gibi hammaddelerle üretiliyor. Sürdürülebilir Ambalaj kategorisinde ise ambalajları geri dönüştürülmüş malzeme, biyobazlı plastik, FSC sertifikalı kâğıt gibi sürdürülebilir yöntemler kullanılarak üretilmiş ürünler sunuluyor.