Uzay ve Doğa Temaları Bir Arada

United Colors of Benetton’un yeni sezon çocuk koleksiyonu uzay ve doğa temalarıyla maceracı tasarımlar sunuyor. Hem kız hem de erkek çocukları için hazırlanan koleksiyonlarda doğal kumaşlar ve doğa desenleriyle doğaya saygı teması ön plana çıkarılırken, galaksi işlemeli desenler ve uzayı çağrıştıran parlak renklerle de gezegenler arası yolculuk yapılıyor.

United Colors of Benetton 2022 İlkbahar Çocuk Koleksiyonu ilhamını hem uzaydan hem de doğadan alıyor. Modanın doğa üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya odaklanarak doğal kumaşlardan hazırlanan tasarımlara, Benetton galaksisini yansıtan tasarımlar eşlik ediyor.

Yıldızlara Yolculuk

2022 ilkbahar koleksiyonunun kız çocuklar için hazırlanan tasarımlarında galaksi ve yıldız desenleri dikkat çekiyor. Rahat ve modern kesimlerin kullanıldığı tasarımlarda renk değiştiren parıltılı ve galaktik işlemeler, unicorn, yıldız ve samanyolu baskıları kullanılıyor. Pembe, mor ve gökkuşağının pastel renklerinden hazırlanan koleksiyonda kısa üstler, elbiseler, eğlenceli kapüşonlular, su geçirmez bomber ceketler ve sweathirtler yer alıyor.

Desenlerle uzaya yolculuk yaptıran tasarımları doğanın dokunuşunu yansıtan orman ve palmiye ağacı baskılı parçalar takip ediyor. Doğa desenlerinin ön plana çıktığı tasarımlar arasında tulum, atlet, şort ve kloş etekler bulunuyor.

Hassas tenli kız bebeklerin de düşünüldüğü koleksiyonda uçuk pembe ve deniz yosunu yeşilinin kullanıldığı doğal kumaşlı müslinlere, açık mavi tonlarındaki krep elbiselere, tamamen organik kumaş kullanılan pantolon ve üstlere de yer veriliyor.

Benetton Kızları İçin 80’lerin Dönüşü

Kız çocukları için hazırlanan koleksiyonun bir diğer dikkat çeken detayı ise 80’ler modasının, çocuk modasına zarifçe adapte edilmesi oluyor. Kısa üstler, yıkanmış kot ve boya efektli tasarımlar, mini etekler ve bermuda şortlarla geçmişe yolculuk yaptıran tasarımlarda organik pamuk, doğal yazlık elyaf ve doğal boyalarla işlenmiş keten kumaşları kullanılıyor. Krem, mavi ve pembe renklerinin öne çıktığı tasarımlarla tatlı, zarif ve rafine stiller oluşturuluyor.

Benetton Erkek Çocuk Koleksiyonu ile Uzay Keşfi

Uzaydan ve doğadan alınan ilhamın etkilerini desen ve renklere yansıtan United Colors of Benetton 2022 Erkek Çocuk Koleksiyonu’nda deniz mavisi ve turuncu egemenliği göze çarpıyor. Star Trek üniformalarını andıran tasarımlar slogan baskıları ve boya efektleriyle renklendiriliyor.

Benetton galaksisinin yansıması niteliğinde hazırlanan koleksiyonda; jogger pantolonlar, robot ve astronot baskılı sweatshirtler, gümüş rengi ceket ve işlenmiş denim parçalarla sportif uzay stilleri yaratılıyor.

Doğada Yaşam

Tüm koleksiyonlarına doğa temasını entegre eden United Colors of Benetton, yeni sezon erkek çocuk koleksiyonunda, şehirli çocuk stilleri için Coney İsland Lunapark’tan ilham alan atlet, süveter ve baskılı tişört tasarımlarına yer veriyor. Doğa baskılı kazak ve sweatshirtlerin yanı sıra karikatürize hayvan desenlerinin de kullanıldığı koleksiyonda turuncu, gök mavisi ve yeşil renkleriyle denim boyama desenleri ön plana çıkıyor. Benetton’un klasikleşen polo gömlekleri, tüm yüzeyi baskılı kargo şort tasarımları, kısa kollu gömlekleri ve tropik baskılı jarse tişörtleri de yeni sezonda yerini alıyor.

Resmi ve Havalı Mini Keten Koleksiyonu

İtalyan modasının izlerini taşıyan tasarımlardan hazırlanan mini koleksiyonda keten karışımlı düğmeli gömlekler, blazerlar, bisiklet yaka çizgili tişörtler, şık bermuda şortlar ve beli ipli pantolonlar bulunuyor. Mavinin açık tonları, krem ve tütün renklerinin dikkat çektiği tasarımlarda hassas ciltlere uygun, yüksek kaliteli doğal kumaşlar kullanılıyor.

PAC-MAN Sürprizi

Benetton, yeni sezon çocuk koleksiyonu için hazırlanan PAC-MAN temalı ürünlerle 80’ler modasına özel unisex bir seri sunuyor. Dönemin oyun salonu kahramanı PAC-MAN’in kullanıldığı lisanslı tişört ve sweatshirt tasarımlarıyla çocuklar için renkli sokak stilleri oluşturuluyor.