Timberland x Humberto Leon Kapsül Koleksiyonu İşlevsel ve Cesur Bir Stilin Temsilcisi

Timberland ve Humberto Leon 50’nci yaşında Orijinal Timberland botu yeniden hayal etti ve ortaya FUTURE73 kapsül koleksiyonu çıktı.

Timberland Future73 olarak adlandırdığı 50’nci yıl kutlamaları kapsamında ikonik sarı botu yeniden düşleyerek tasarlamaları için küresel çapta altı vizyoner tasarımcı ile bir araya geldi. Bunlardan en yenisi ise ABD Los Angeles merkezli tasarımcı, perakendeci, kreatif direktör ve restoran işletmecisi Humberto Leon.
 
Timberland x Humberto Leon Kapsül koleksiyonu işlevsel ve cesur bir stilin temsilcisi
Timberland® x Humberto Leon Future73 koleksiyonunda Orijinal Timberland® Bot farklı bir tasarımla karşımıza çıkarken, markanın köklü mirasını arkasına alarak modern bir stil sunan dış giyim koleksiyonu da botlara eşlik ediyor. Timberland® x Humberto Leon Future73 koleksiyonundaki 6 Inch botları tasarlarken Leon, Timberland’i yansıttığına inandığı üç özelliğe odaklandığını belirtiyor: işlevsellik, koruma ve uzun ömürlülük.  
 
“Bir süredir Timberland’in hikayesinin bir parçasıyım ve markanın zengin tarihinin, her zaman birlikte yaptığımız işin merkezinde yer almasını istedim. Timberland hep işlevsellik ve koruma sunan bir stili yansıtmakla ilgilendi, ben de temel olarak bunu seviyorum” diye konuşan Humberto Leon ekliyor: “Timberland ile ilgili ilk anım 6 Inch bota ait. Dolayısıyla onu yeniden hayal etmek gerçekten heyecan vericiydi. Sıfırdan bir şey yaratma ve marka için böylesine büyük öneme sahip bir temayı kutlama özgürlüğüne sahip oldum. Timberland  hayatımızda olmadığını hayal edemeyeceğiniz kadar güçlü temeller yaratmayı başarmış bir marka.” 
 
Bu proje için Leon, marka mirasını yansıtan, outdoor koruma sunan bir tarzı, incelikle ve konforla yeniden yorumlamaya yöneldi. Ortaya ise cesur ve orijinal bir görünüm için abartılı kauçuk dış tabana ve kaplamaya sahip 6 Inch Bot çıktı. (9.999TL) Leon’un tasarımı olan 6 Inch botların tabanlarında, dayanıklı geri dönüştürülmüş kauçuk materyaller kullanıldı. Ayaklarda geri tepme ve konfor için ise yorgunluk önleyici tabanlar tercih edildi. Unisex olarak tasarlanan ve tamamen yeni bir silüeti yansıtan bot modelini, 400 gram yalıtım ve pofuduk/kabarık naylon üst kısım tamamlıyor.   
 
“Dünyayı gezerken mükemmel bir sezonluk gardırop” oluşturma hedefiyle yola çıkan Leon, outdoor ortamlarda çok yönlülük ve işlevsellikte en üst noktaya ulaşmak için koleksiyon genelinde bir dizi uyarlanabilir, dönüştürülebilir, fermuarlı stil yarattı. 
 
Humberto Leon Future73 kapsül koleksiyonu, Siyah 5’i 1 arada Ceket (21.999TL)- tamamen su geçirmezlik özelliklerine, çıkartılabilir kollara ve kapüşona ve çapraz çantaya dönüştürülebilen fermuarlı etek kısmına sahip- de dahil olmak üzere yedi farklı tekstil ürününden oluşuyor. Koleksiyonda yer alan Pantolon ise sıcak mevsimlerde şorta dönüştürülebilme özelliğine sahip (12.499TL). Her iki tasarım da geniş ve 3D cep özelliğine sahip. 
 
Timberland® x Humberto Leon Future73 koleksiyonundaki diğer tekstil ürünleri boru yaka siyah sweatshirt (9.949TL) ve buğday rengindeki crop versiyonu (7.499TL), işlemeli logolu ve kapitone desenli buğday rengi kapüşonlu sweatshirt (9.349TL), grafik baskılı ve kontrast şeritli siyah T-shirt (2.499TL) ve kapitone detaylı eşofman altından (10.899TL) oluşuyor.