TheLifeCo Organik Psyllium Tozu İle Kilo Kontrolü Artık Daha Kolay!

TheLifeCo tarafından üretilen Organik Psyllium Tozu ve Limonlu ve Çilekli Psylllium Tozu, ek kalori olmadan tokluk sağlamanın ve lif almanın en ideal yolu.

TheLifeCo Organik Psyllium Tozu İle Kilo Kontrolü Artık Daha Kolay!

Psyllium’daki lif diğer birçok meyve ve sebzede bulunanlara benzer. Ancak Psyllium, şeker veya yağ gibi neredeyse hiçbir makro besin maddesi içermediği ve suda çözünebildiği için ek kalori vermeden tokluk sunuyor.

Karnıyarık Otu tozu suda çözünür, su ile bir araya geldiğinde yüksek lif oranı sayesinde jelleşerek şişer. Yüksek miktardaki lif içeriği ile sindirim sisteminizi desteklemeye yardımcı olur. Kan şekeri seviyenizi düzenlemeye yardımcı olur. Düzenli kan şekeri seviyesi ve daha az “ani artış”, diyabet gibi uzun vadeli rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olan şeydir.

Psyllium tozunun sayısız faydası

Çorbaları, sosları ve güveçleri koyulaştırmak için TheLifeCo Psyllium tozunu kullanabilirsiniz. Ayrıca glutensiz tariflerde bağlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Psylliumdaki çözünür lifler aynı zamanda yağ asitleriyle de bağlanır. Yağ asitleri kolesterolün vücutta nasıl işlendiğinin önemli bir parçasıdır. Lif, yağ asitleriyle bağlandığında serbest kolesterol moleküllerini yakalar ve atık olarak sindirim sistemine taşır.

Psyllium tozunun kilo kaybı için çalışmasının basit yolu, açlık ve tokluk hissimizi nasıl kontrol edebildiğidir. Psyllium’daki çözünebilir lif, sindirim sistemimize karıştığında orijinal boyutunun birçok katı kadar genişler. Midemizdeki artan hacim, tokluk sinyalinin verilmesine yardımcı olur.

Çözünür lif ve bağırsaklar

Psyllium, sağladığı tokluk etkisine ek olarak, içindeki çözünür liflerle aynı zamanda sağlıklı bağırsak florasına katkıda bulunan faydalı bakterilerin büyümesini de destekler. Bağırsak florası da bağışıklık sistemimizin büyük bir parçasıdır. Sindirim sistemimizi destekleyip kan şekerimizi dengelerken uzun süre tok kalmamızı sağlayacak harika bir çözünür lif Psyllium!