The Purest Solutions, Plastic Move ile Geleceği Şekillendiriyor!

The Purest Solutions, sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamalara olan bağlılığını bir adım daha ileri taşıyarak, Plastic Move’ a stratejik bir yatırım yapma kararı alarak çevre sorumluluğunu artırma ve kozmetik endüstrisinde daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunma vizyonunu güçlendiriyor…

Sürdürülebilirlik ve çevre bilincini iş stratejisinin merkezine yerleştiren The Purest Solutions, çevre dostu ürünlerin ve ambalajların kozmetik endüstrisinde daha geniş bir kullanımını teşvik etmeyi hedefliyor. Atık ekmek, makarna ve un gibi nişasta bazlı atıklarından üretilen biyopolimerler fabrikada kullanılan kasa ve euro palete dönüştürülen bu kasa ve euro paletler en az %50 daha az karbon salınımına ve aynı zamanda yüksek mekanik özelliklere de sahip. The Purest Solutions, bu stratejik ortaklık sürdürülebilirlik odaklı çözümlerle dolu bir geleceğin temelini attığına inanıyor ve Plastic Move‘un teknolojik uzmanlığı ile birleşerek, çevre dostu kozmetik ürünlerin geliştirilmesine önemli katkılarda bulunuyor.

Kullanıcılarına çevre bilinciyle üretilen ve sürdürülebilir hammaddeler kullanılarak paketlenen ürünler sunarak, çevresel etkilerini azaltma fırsatı tanımak isteyen The Purest Solutions kurucularında Hazal Evliyaoğlu; “Plastic Move ile birlikte çalışarak, hem kozmetik sektöründe hem de çevre teknolojileri alanında sinerji yaratmayı ve inovasyonu desteklemeyi hedefliyoruz.” diyerek bu stratejik yatırımın marka ve sektör genelinde sürdürülebilirlik standartlarını yükseltme konusunda önemli bir adım olduğunu vurguluyor. Büşra Köksal’ın sahibi olduğu Plastic Move şirketi, nişasta bazlı atıklardan çevre dostu ambalaj, otomotiv, beyaz eşya ve mobilya sektörlerine özel biyoplastik hammaddeler üreten bir biyoteknoloji şirketi. Geçtiğimiz sene Seri A öncesi turda 10 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alan ve bu yatırımla birlikte Amerika pazarına açılacak olan Plastic Move, Sektörde çığır açan inovasyonlarla atık yönetimi ve geri dönüşüm konularına yeni bir perspektif getiriyor.

Kozmetik endüstrisindeki diğer şirketlere de ilham olmayı amaçlayan The Purest Solutions ve Plastic Move, birlikte çalışarak daha temiz, daha yeşil bir dünya için çaba sarf etmeyi hedefliyor.

The Purest Solutions for Healthy Skin!

The Purest Solutions, tüketici alışkanlıkları ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş olan sorun odaklı sonuç veren çözümler sunar.

Formülasyonlarımızın tamamı bilimsel açıklamalar, test & analiz ve klinik çalışmalara dayanmaktadır. (SkinLab,Yeditepe)

Neden The Purest Solutions?

CLEAN BRAND: Temiz Marka; Ürünlerimizi geliştirirken doğaya saygılı, hayvanlar üzerinde test edilmeyen, hayvansal içerik bulunmayan; Hayır! Dediğimiz, Paraben, Alkol, Esans, Boya içermeyen bir marka hayal ettik ve ürettik <3

LESS IS MORE: Az Ama Öz içerik; Cilt bakım rutininizde karmaşaya mahal vermeyecek sadelikte, anlaşılır ve sonuç odaklı aktifler ile formülasyonlarımızı kombinledik.

EFFECTIVE FORMULATING: Efektif Formülasyon; Sizlere vaadde bulunmuyoruz sonuç odaklı formülasyonlar üretiyoruz. Efektif formülasyonun içerikten daha kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz! Doğru aktif maddeleri uygun pH ile, stabil halde kurgulayıp sizlere sunuyoruz.

GIVING BACK!: Paylaşıyoruz! Paylaşmayı seviyoruz, her aldığınız ürünle sizi paylaşımlarımıza ortak ediyoruz!

SKIN CARE EXPERT: Cilt Bakım Uzmanı – Websitemizde, instagram sayfamızda yer alan bilgiler ve uzmanlarımız ile yapacağınız görüşmeler sonrasında kendi cildinizin uzmanı olmanızı istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

Yılın Sürdürülebilir Yaşam Ödülü

2023 Watsons güzellik ve kişisel bakım ödüllerinde tüm ürünler arasında en çok puanı alarak yılın en sürdürülebilir yaşam ürünü “Exfoliating and Clarifying Toner” seçildi.