TASARIMCI KEŞFİ: SAKU HANDMADE İLE ÇANAK ÇÖMLEK İŞLERİ

Tasarımcıları ve özgün işlerini yakından takip eden Mag For Her ekibi olarak, haftalık tasarımcı keşfi yazılarımıza başlamanın ve heyecan verici keşiflerimizi sizlerle paylaşmanın zamanı çoktan geldi diye düşünüyoruz.

Sıradan, seri üretim ve her zaman her yerde bulunabilecek markalar ve ürünlerdense hikayesi olan, el emeğinin ve insan üretiminin öne çıktığı tasarım dünyasına sempati duyuyoruz. Yaratıcılığın ve sanatın tasarımla buluştuğu bu keşif yazılarımızın ilk hafta konuğu ise, çanak çömleğe modern ve ham dokunuşlarla sofralara hazırlayan Saku Handmade.

Instagram’ın dipsiz dünyasında karşımıza çıkan Saku Handmade, dekoratif, fonksiyonel ve özel tasarım ürünleriyle çömleğin doğasını bozmadan modern sofralara uyarlıyor.

Saku Handmade 2015 yılında endüstri ürünleri tasarımcısı Umut Poyrazoğlu tarafından kurulmuş bir seramik stüdyosu. Kendi ürün tasarımlarıyla beraber, kişilere, kurumlara, marka ve mekanlara özel tasarım ve üretim çalışmaları da yapan Saku Handmade’in tüm ürünleri el üretimi.

Saku Proje Atölyeleri çalışmaları da bulunan Saku Handmade, üçer kişilik özel gruplar halinde, projelerini çamurla gerçekleştirmek isteyenleri seramik sanatıyla buluşturuyor ve çömlek çarkının başında yaratıcılığınızı konuşturmanızı sağlıyor.

Ders almak isterseniz Saku Handmade stüdyosu Kadıköy, Moda’da. Harika tasarımlardan satın almak isterseniz Lunapark Tasarım, İrma Butik, Pitane, Modda, Punta Design Store gibi tasarım mağazalarına göz atabilirsiniz.

Hem dekoratif hem fonksiyonel, el üretimi oluşuyla gönlümüzü çelen Saku Handmade’in yaratıcı çömleklerinden bazıları galeride..