Swatch En Yeni Modeli Big Bold Irony’i Tanıttı

Swatch, BIG BOLD serisini cesur kaşifler ve farklı olmaktan gurur duyanlar için tasarladı. BIG BOLD kural tanımayanları, kendine güvenenleri, farklı olanları ve onların seçtiği yaşam tarzını temsil ediyor. BIG BOLD bu yıl iki önemli yenilikle yepyeni bir dönem başlatıyor. İlki, ilk defa paslanmaz çelik ile üretilen BIG BOLD’un piyasaya çıkışı. İkincisi ise Swatch’un ilk kez BIOCERAMIC (doğadaki iki farklı materyalin birleşiminden, seramik ve biyolojik kaynaklı plastik karışımından oluşan malzeme) ile paslanmaz çeliği birleştirmesi!

Swatch, kışkırtıcı ve eğlenceli bir marka olarak, her zaman taze ve yeni olanı kucaklamış, normlara meydan okumuştur. Kentli sokak tarzı saatlerinin en iyi örneği olan BIG BOLD, büyük boy Ø47mm kasası sayesinde her ortamda kendini gösterir. Piyasaya çıktığı ilk günden beri daima parlak renkleri kullanmasıyla dikkat çeken BIG BOLD, ayrıca BIOCERAMIC öğelerini öne çıkararak bir fark yarattı.

Diğer paslanmaz çelik saatler dikkat çekmeyen sıradan tasarımlarla karşımıza çıkarken, BIG BOLD IRONY bunun tam tersini yapıyor. Öne çıkan tarzıyla daima konuşulan BIG BOLD IRONY için üç şey söylemek mümkün: Cesur, kendinden emin ve cüretkâr!

Serinin ilk beş saatinde zıt renkler ve malzemeler kullanıldı. Bu post-modern karışım da kendinden emin bir duruş yaratıyor. Bir saat tasarımında ilk kez BIOCERAMIC, paslanmaz çelik bir kasayla birlikte kullanılıyor. Böylece köşeli, çok düzeyli ve yüksek teknoloji hissi veren bir görünüm ortaya çıkıyor. Üstüne üstlük, göze çarpan şehirli ayrıntılar gerekli tüm mesajı veriyor: BIOCERAMIC plaka, iskelet kadran ve iki kez sıkıştırılmış malzemeden yapılmış kayış.

SWATCH İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK CESUR HAREKET ETME ZAMANI;

BIG BOLD IRONY serisinin saatleri siyah (DARK IRONY), koyu mavi (AZUR BLUE DAZE), kırmızı (RED JUICY), turkuaz (MINT TRIM) ve sarı (BOLDEN YELLOW) renklerde sunuluyor. Kumlanmış paslanmaz çelik kasa ile kurma kolu sağlam ve güvenilir bir görüntü sunuyor. Yalnızca 108 gram ağırlığında olması ise kullanımı kolaylaştırıyor. Karanlıkta parlayan ibreler ve indeks işaretleri saatleri daha da gösterişli hale getiriyor. Tüm BIG BOLD saatlerinde olduğu gibi kurma kolu saat 2 konumunda.

Serinin sonraki beş saati ise koyu metalik tonlarda. Bu görüntü parlaklık düzeyi yüksek kadranlar sayesinde elde ediliyor. Saatler birbirinden çarpıcı beş farklı renkte karşımıza çıkıyor: Turkuaz (AQUA SHIMMER), koyu yeşil (FOREST FACE), lacivert (INDIGO HOUR), kehribar (AMBER SHEEN) ve bordo (SCARLET SHIMMER). Kasa, kurma kolu ve bilezikteki kumlanmış kaplama Swatch için geliştirilmiş yeni bir işlemle elde ediliyor. Bu da farklı bir mat görünüm sağlıyor.