Studio Blue Folks Ahşabı Zanaat İle Birleştiriyor

Şekillendirilmesi ve sanatsal dokunuşlarla buluşması kolay bir malzeme olmayan ahşaptan tablolar ve sanat eserleri tasarlayan Studio Blue Folks’ un kurucusu İsmail Pehlivan, sınırlı sayıda üretilen, özgün sanat eserlerine imzasını atıyor. Her birinin tasarım ve üretim süreci günler süren bu eşsiz parçalar, yöresel kadim sanat öğelerinin izlerini taşıyor.

Studio Blue Folks Ahşabı Zanaat İle Birleştiriyor

Studio Blue Folks markası, Akdeniz kıyısı boyunca uzanan medeniyetlere atıf yapacak bir isim fikri üzerine düşünürken belirlenmiş. Markanın üretim yaparken beslendiği kültürlere hissettiği yakınlık, marka adını seçme konusunda etkili olmuş. İzmir’de yaşayan ve yenilikçi mobilya ve ahşap aksesuarlar geliştirmek üzerine çalışan lokal bir tasarımcı olan İsmail Pehlivan’ın yarattığı Studio Blue Folks imzalı tablolarda, denizden ve denizin şekillendirdiği halkların mitlerinin, yöresel kadim sanat öğelerinin izlerine sıklıkla rastlayabilirsiniz.

Studio Blue Folks’ un ürettiği tasarımların bazıları eşsiz ve tek. Özel serilerde sınırlı sayıda tasarım gerçekleştiren marka, sizin seçtiğiniz tablonun dünyanın çeşitli noktalarında çok az sayıda insanın elinde bulunduğunun da altını çiziyor.

Studio Blue Folks ‘un ürettiği tabloların hepsi uzun bir tasarım ve ön hazırlık sürecinden geçiyor. Her bir katman Adobe Illustrator programı kullanılarak kompozisyondan kopmadan ve diğer katmanlarla görsel olarak bir bütünlük ve devamlılık sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Bu zorlu aşama kimi zaman günler, kimi zaman haftalar boyunca sürüyor. Markanın ve tabloların yaratıcısı İsmail Pehlivan, kompozisyonun olgunluğa eriştiğine inandığında ise tasarım sürecini sonlandırıp atölyedeki tezgâhının başına geçiyor.

Öncelikle tasarıma uygunluğuna göre MDF ya da kaplamalı MDF plakalar seçilip lazer kesim makinası kullanılarak şekillendiriliyor. Ardından boyama, birleştirme ve çerçeveleme işlemleriyle tablonuz yeni evine gönderilmeye hazır hale getiriliyor. Tüm bu işlemler, tablolarınızın uzun yıllar boyunca duvarlarınızda bozulmadan durabilmesi için mesleğinde usta kişiler tarafından titizlik içerisinde yapılıyor. Son olarak gönderilmeye hazır tablolar, çeşitli koruyucu malzemeler kullanılarak paketleniyor ve güvenli ahşap kutularla sizlere teslim ediliyor.  

Studio Blue Folks Ahşabı Zanaat İle Birleştiriyor

Tablolar hazırlanırken çoğunlukla ahşap, çeşitli ahşap bazlı materyaller ve metal parçalar kullanılıyor. Ayrıca bunları renklendirmek için ahşap koruyucular, bazı mobilya cilaları ve sprey boyalardan yararlanılıyor.

Çalıştıkları kimi projelerde beklentileri karşılayabileceklerine inanıyorlarsa proje sonunda ortaya çıkacak olan eser eğer tasarım ekibini heyecanlandırıyorsa, kişiye ve mekâna özel parçalar da tasarlayıp üreten Studio Blue Folks, eşsiz ve nadir görülen bir teknikle üretmeye ve markasını geliştirmeye devam ediyor.