Spor Modasında Çevre Dostu Tasarımlar

Sürdürülebilirlik, moda dünyasında her geçen gün daha çok öne çıkarken, ekolojik ve çevre dostu tasarımların sayısı da artıyor. Spor modası ve teknolojiyi bir araya getiren yerli spor giyim markası Comeup, koleksiyonlarında çevre duyarlılığını güçlü bir şekilde merkezine alıyor.

Hareketli dünyanın çok yönlü ihtiyaçlarına çözüm sunan Comeup, spor moda dünyasında sürdürülebilirlik kavramı ile doğa dostu yaşam konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Spor modasını teknoloji ile buluşturan marka, uzun süre kullanılabilen dayanıklı-kaliteli ürünler ve sıfır atık sertifikası ile en başta doğa sağlığına odaklanıyor.

Sıfır atık sertifikası ile doğru atık yönetimi

Comeup’ın spor modası ile sürdürülebilirliği buluşturan ve doğaya saygılı yaklaşımın yayılmasına öncülük eden bir marka olduğunu söyleyen Comeup Genel Müdürü Alper Türk, çevre dostu ürünlerin satıldıktan sonra da doğaya destek olmaya devam ettiğini vurguladı.  

Sürdürebilirlik felsefesini ön planda tutarak büyümeye odaklanan Comeup’ın vizyonuna ilişkin bilgi veren Alper Türk, şu açıklamalarda bulundu: Atıkların doğayı kirletmemesi ve geri dönüşüm, geri kazanımların doğru yapılması için atığın sınıflandırılması önemli. Sıfır atık sertifikamızla bu aşamayı en doğru şekilde yönetmeye özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra teknolojimiz sayesinde tasarımlarımızın her aşamasında doğaya verilen zararı en aza indirmeye gayret ediyoruz. Uzun süre kullanılabilen dayanıklı-kaliteli ürün mottosu ve sıfır atık sertifikası ile sürdürülebilirliği tüm üretim vizyonumuza taşıyoruz. Gelecekte de yüzde 100 sürdürülebilirliği hedefliyoruz.”