Sofralara Dinamik Dokunuşlar

Canlı renklerden ilham alarak dinamik ve enerjik bir yaklaşımla, modern tasarımlar üreten Papillon Ceramics, sıra dışı formları, canlı ve eğlenceli renkleriyle günlük rutininize mutluluk ve enerji getirmeyi hedefliyor. Tüm ürünler el yapımı olması sebebiyle biricik. Papillon Ceramics‘in kurucusu Cansu Hocaoğlu, aynı zamanda atölyesinde seramik workshopları düzenliyor. 

İzmirli seramik tasarımcısı Cansu Hocaoğlu’nun markası Papillon Ceramics, ismini sevgili babasıyla birlikte çok sevdikleri Henry Cherry’nin “Papillon” romanından almış. Üniversiteden mezun olduktan ve bir süre bir bankanın insan kaynakları departmanında çalıştıktan sonra kendisini heyecanlandıran bir adım atarak seramikle yola devam etmek isteyen girişimci, aslen çamurla ilk defa ortaokul yıllarında, resim heykel galerisinin açtığı seramik derslerine katılmasıyla başlamış. Yaşadığı bu tecrübe, kendisine gerçekte yapmak istediği şeyin ne olduğunu o günlerden fısıldamış.

O günden sonra çeşitli atölyelerde seramik dersleri almaya başlayan Cansu Hocaoğlu, 2020’de kendi markasını yaratmış. Tarz olarak canlı renklerden ilham alarak dinamik ve enerjik bir yaklaşımla, modern tasarımlar üreten Papillon Ceramics, bugün kurduğu atölyesinde seramik dersleri de veriyor. Aynı zamanda Ege Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nde öğrenciliğine de devam eden tasarımcı için seramik sonsuz bir yolculuk. Her seramik fırını açılışının yeni bir sürpriz olduğunu ifade eden ve işini heyecanla yapan Papillon Ceramics tasarımlarının tümünü shopier.com/papillonceramics adresinde bir arada bulabilirsiniz.

Markanın en çok ilgi çeken modellerinin başında çocukluğumuzu anımsatan topaça benzer formda tasarlanan bardaklar ve geniş formlu fincanları sayabiliriz.