Slugging İle Cildinizin Aydınlanmasına Yakından Tanık Olun!

TikTok’un yükselen trendi, Kore cilt bakımının vazgeçilmezi slugging hakkında bilmeniz gerekenlerin tümü bu yazımızda sizlerle!

Slugging İle Cildinizin Aydınlanmasına Yakından Tanık Olun! / @jennirubyjane

TikTok ve Instagram paylaşımları sayesinde tüm dünyada hızla yayılan slugging, kökleri Güney Kore’ye dayanan bir güzellik trendi olarak karşımıza çıkıyor. Cilt bakımınızın son adımı olarak basitçe uygulayabileceğiniz bu yöntemin inceliklerini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Vazelinin başrolde olduğu ve dilimize salyangozlama şeklinde çevrilen slugging, gece bakım rutininizin son adımı olarak göreve hazır! Derinlemesine nemlendirme özelliğinin yanında suyun üzerini kapatma etkisi de taşıyan vazelin, uyumadan önce yüze uygulandığında gece boyunca cildi nemlendiriyor ve bu nemi hapsediyor. İsmini görüntüsünden alan bu yöntem basitliğiyle de dikkat çekiyor.

Dermatologların da onayladığı slugging yöntemi, cildin nemli, dolgun, aydınlık ve parlak kalmasına yardımcı oluyor.

Slugging Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak cildinizi temizleyin, çünkü uygulamayı yapmadan önce gözeneklerinizin kalıntılardan arınmış ve yüzünüzün hafif nemli olması gerekiyor.
  2. Kendi oluşturduğunuz cilt bakım rutininizi uygulayın. Temizleme, peeling, serum, krem vb. Uygulamayı doğru sırayla yaptığınızdan emin olun.
  3. Bakım rutininiz sonlandıktan sonra bezelye büyüklüğünde vazelini avucunuza alın ve tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Vazelinin uzunca bir süre cildinize temas etmesi için uygulamayı gece yapmanız önerilir.