‘Şimdiye Kadarki En İyi Seks’ Dedirtebilmenin Yolları

Yatak odanızda işler yolunda fakat monotonsa, seksten daha fazla tatmin olmak ve heyecanınızı arttırmak istiyorsanız yeni seks pozisyonları denemekten çok daha fazlasına ihtiyacınız olabilir.

Mükemmel uyumu sağlamak ya da kaybolan heyecanı tekrar yakalamak ve partnerizin dudaklarını uçuklatacak bir seks performansı deneyimlemek için bu basit maddeleri inceleyin. Hem pratik hem de etkili bu küçük tüyoları hayata geçirerek tatmin çıtasını arşa çıkarmak, partnerinizin her seferinde ‘Şimdiye kadar ki en iyi seks’ demesini sağlamak mümkün olacak.

 sexy-couple-bed

Ona Sizi Azdıran Şeyleri Söyleyin

Araştırmalara göre iyi seksin yolu iyi iletişimden geçiyor. İletişim derken sadece ‘erotik konuşmalar’dan değil genel anlamda çiftler arasındaki uzlaşmacı ve kaliteli iletişimden bahsediyoruz. Nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı belirtmeniz, birbirinizi ve vücutlarınızı tanıma aşamasında hem yol gösterici hem de aydınlatıcı olabiliyor. Partneriniz sizi tahrik eden şeyler yaptığında bunu mimik ve seslerle belli etmek yerine kelimelerle ifade edin. Aksine hoşlanmadığınız bir şey yapıyorsa konuşarak ona rehberlik edin ve yönlendirin.

Değişik bir pozisyon mu denemek istiyorsunuz? Bunu teklif edin. Aynı anda orgazm olmayı hayal ediyorsanız ve doruğa ulaşmaya yakınsanız suskunları oynamayın, açık olun.

Övgünün Gücünü Hafife Almayın

2016 yılında yayınlanan Journal Of Sex çalışması için araştırmacılar evli ve en az üç yıldır birlikte olan 39.000 heteroseksüel çifti inceledi. Seks sırasında birbirlerine olumlayıcı ifadelerde bulunan ve seks sırasında karşılaşılan utandırıcı anlara gülüp geçebilen, bunu konuşmakta çekinmeyen çiftlerin cinsel tatminlerinin, diğer katılımcılara oranla  daha yüksek olduğu gözlenmiş. Bu araştırmanın sonucundan da anlaşılacağı üzere, tam anlamıyla tatmin elde edebilmek için genel anlamda hayatı çok ciddiye almamak, birlikte gülebilmeyi başarmak gerekiyor.

İşleri Oluruna Bırakın

Harika bir seks uyumunuz ve yaşantınız varsa bile eğer yöntemler çok değişmiyorsa seks zaman zaman sıradanlaşabilir. Yatakta ufak da olsa değişiklikler yapmaya çalışın. Sizin ya da partnerinizin zevk alabileceği yeni bir şey arıyorsanız denemekten kaçınmayın. Yeni bir pozisyon, cilveleşme, seksi konuşmalar… Aklınıza o an ne geliyorsa düşünmeden, anı yaşayarak her şeyi oluruna bırakın. Doğal olun. Erkekler yatakta doğallığı elden bırakmayan ve kendine güvenen kadınlardan oldukça etkileniyor.

Cinselliği ‘haftada bir’ ya da ‘olması gerektiği için’ yaptığınız bir rutine bağlamamak adına, aynı saatlerden aynı yerlerden kaçının. Daima farklı zamanlarda, değişik yerlerde seks yapmaya çalışın. Koltukta, arabada, mutfak tezgahında.. Beraber küvete girin ve zaman geçirin.

Ön Sevişmeyi Uzun Vadeli Bir Eylem Gibi Düşünün

İlişki için modu ve ortamı önceden yaratmak oldukça önemli. Dolayısıyla ön sevişmenin yatakta, hemen ilişki öncesi değil çok da uzun süre başlaması gerekir. Burada bahsi geçen ön sevişme fizikselden ziyade mental bir hazırlık süreci. Partnerinize ilgili ve özenli davranın. Seks için doğru ortamı yaratmanın en önemli ipuçlarından biri partnerinize küçük jestler, tatlı sözlerle kur yapmanız.

Gün boyu iletişimi kesmemeniz, telefonda konuşarak ya da mesajlaşarak kendinizi yakın hissettirmeniz de önemli.

Egzersiz Yapın ve D Vitamini Almayı Aksatmayın

Düzenli egzersiz yapmak vücuttaki kan dolaşımını geliştirir. Bu kan dolaşımı genital bölgeleri de etkilediğinden cinsellik için modunuzu arttıracak, seksi arzulamanızı sağlayacak.

Hayatının karmaşasında güneşe ve D vitaminine veda etmiş şehir insanlarındansınız bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor. Yazın bile erken yaşlanma, cilt kanseri gibi sebeplerle güneşe çıkmaya korktuğumuzdan yeteri kadar D vitamini alamıyoruz. Evet, çok fazla güneşe maruz kalmanın cilde olumsuz etkileri olduğunu biliyoruz. Ama D vitamini, hem kadınlar hem erkekler için östrojen ve testosteron salgılamaya dolayısıyla daha istekli bir ilişki yaşamanıza yardımcı oluyor.

Yazın içinizi daha kıpır kıpır oluyorsa, libidonuz artıyorsa sebebi D vitamini…

Sabah Seksi ya da Öğlen Hazzı

Çiftler arasında uyumsuzluğun başlıca sebeplerinden biri de kadınların ve erkeklerin hafta boyunca karşılaştıkları stres. Erkekler seksi stresi giderme aracı olarak görürken kadınlar gevşedikten ve stresten kurtulduktan sonra seks yapmayı düşünüyorlar. Bunun sonucunda kadınlar genellikle yatağa yorgun ve zihinleri ertesi güne hazır olmaya odaklı olarak giriyorlar.

Tam da bu yüzden sabah seksi harika bir alternatif. Genelde uyandığınız saatin 30 dakika öncesine alarm kurun ve olacakları akışına bırakın. Erkeklerin de testosteron seviyesi sabah zirveye ulaştığından erken kalkmanıza değeceğine bahse girebiliriz.

Bir başka alternatif de hafta sonu öğlen ilişkiye girmek olabilir. Kadınların ilişkiye girme istekleri öğlen, yani vücudun yumurtlamaya başladığı saatlerde en üst seviyeye çıktığından, öğlen seksi de alacağınız zevki ikiye katlayacaktır.