Seyahatlerin ve Düzen Sevenlerin Vazgeçilmezi

2018 yılında Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra birçok farklı ülkeyi ziyaret eden genç girişimci Tuana Aygar’ın yarattığı AIKA Concept, bir sene boyunca süren seyahatlerinde kendi duyduğu “takılarını düzenleme ve saklama” ihtiyacından dolayı ortaya çıktı.

Küçüklüğünden beri hayali olan marka kurmanın adımlarını sırasıyla gerçekleştirerek 2019 yılının son ayında AIKA Concept’in ürünlerinin Türkiye’nin önemli mağazalarında satışa sunulmasını sağladı.

Yarattığı markasına anneannesinin ismini vererek ona olan sevgisini yaşatmak isteyen genç girişimci Tuana Aygar için AIKA Concept, Ayka’nın Tuana’ya öğrettiği hayat felsefesinin ve bakış açısının bir yansıması. Aygar, anneannesini anlatırken “O, bütün karanlıkları dokunduğu anda yok eden bir ışık bulutuydu.” diyor. Bu yüzden, AIKA Concept tasarımda minimalizme, üretimde kaliteye ve kullanımda fonksiyonelliğe değer vererek, Ayka’nın Tuana’ya hissettirdiği gibi, ürünleriyle dokunduğu her hayatı daha kolay yaşanılır hale getirmeyi, daha neşeli kılmayı hedefliyor.