Selamlique 100. Yıl Özel Fincan Setini Tanıttı

Asırlık bir tarihe sahip olan Türk kahvesi kültürünü yaşatmak üzere çalışmalarını sürdüren Selamlique İstanbul, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel yeni bir fincan seti tasarladı.

Selamlique 100. Yıla Özel Fincan Setini Tanıttı

Asırlık bir tarihe sahip olan Türk kahvesi kültürünü yaşatmak, kahvenin kendine özgü ritüellerini ve geleneksel değerlerini korumak üzere çalışmalarını sürdüren Selamlique İstanbul, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel ve satışından elde edilen gelirin Türk Eğitim Vakfı’na bağışlandığı bir fincan seti tasarladı.

Türk kahvesine yüksek kalitede bir standart kazandıran Selamlique İstanbul, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne özel bir fincan seti tasarladı. Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu anmak için özel olarak tasarlanan sette; Türk Bayrağı’ndaki ay yıldızın gururla işlendiği bir fincan ve Gazi Mustafa Kemal’in baş harflerini temsil eden ‘GMK’ harflerini taşıyan diğer bir fincan bulunuyor.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyduklarını belirten Selamlique İstanbul Kurucu Ortağı Caroline N. Koç, “Cumhuriyetimizin 100 yıllık birikiminden ve parlak geleceğine olan inancımızdan ilham alarak tasarladığımız bu fincan setinin, hem bizim hem de kahve tutkunları için çok kıymetli ve unutulmaz bir anı olmasını umuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun bizlere mirası olan değerlerimize ikinci yüzyılımızda da sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 100. yıla özel hazırladığımız setlerimizden elde edeceğimiz geliri, bir diğer markamız olan Haremlique ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde hayata geçirdiğimiz ve 100 öğrenciye burs sağlayacak “Haremlique Istanbul 100.yıl Burs Fonu”na bağışlıyoruz. Böylece her iki markamızla da, Ulu Önder Atatürk’ün her daim yolumuzu aydınlatan ve zamanın ötesindeki vizyonunu gelecek nesillere taşımak için sorumluluk alıyoruz” dedi.