Rihanna’nın İkonik Ayakkabısı Creeper Geri Döndü!

Rihanna’nın ikonik ayakkabısı Creeper nihayet geri döndü. Bu sefer, her hiç olmadığı kadar büyük, cesur ve çekici.

Rihanna’nın İkonik Ayakkabısı Creeper Geri Döndü!

Creeper Phatty

Rihanna’nın hayal edip tasarladığı ve adlandırdığı Creeper Phatty, klasik Creeper modelini daha büyük bir tasarımla sunuyor; dolgu kauçuk tabanıyla ve cesur renk patlamalarıyla tasarımı en uç noktaya taşıyor. FENTY x PUMA Creeper birlikteliğinin yeni üyesi, her yaşa ve cinsiyete uygun üç farklı renkte sunuluyor.

“Phatty” ekstra güven, ekstra stil gibi her şeyin ekstrası anlamına geliyor. Rihanna’nın hedefi, Creeper modelini cesur ve kültürel açıdan çağa uygun bir hale getirmekti. PUMA’nın ikonik Suede spor ayakkabısının platformlu bir versiyonu olarak Eylül 2015’te piyasaya sürülen orijinal Creeper, 2016 yılında Footwear News tarafından Yılın Ayakkabısı seçildi. Model, sadece spor ayakkabısı kültürünü dönüştürmekle kalmadı, aynı zamanda PUMA’nın son on yıla damga vuran marka etkisini ve gördüğü ilgiyi de artırdı.

Creeper Phatty, süet kaplamalı, dolgulu ve kabartmalı form şeridine sahip. Dil kısmında kabartmalı Fenty logosu bulunan ayakkabı, altın uçlu bağcıklar ve dolgu kauçuk tabanla donatıldı. Ürün, ikonik siyah ve beyaz, ekstra parlak mavi ve yeşil ile lavanta ve kiraz kırmızısı olmak üzere, üç farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Rihanna, “Orijinal Creeper modelini daha büyük ve daha harika hale getirdik. Creeper Phatty’yi tasarlarken pek çok kişi tarafından sevilen ilk Creeper’ı yeniden keşfetmek istedik. Özlenen klasik bir ayakkabı olduğu için, Creeper’ın geri dönüşü de büyük olmalıydı” dedi.

Rihanna’nın İkonik Ayakkabısı Creeper Geri Döndü!

Rihanna’nın Kreatif Direktör olarak yer aldığı ikinci FENTY x PUMA kampanyası, daha önce de Rihanna ve PUMA ile çalışan Philippa Price tarafından çekildi. Ayakkabının büyüklüğünü ve parlak detaylarını vurgulayan kampanya, hem ürkütücü hem de gösterişli tavırların yan yana gelişini keşfediyor.

“Orijinal Creeper bizim için oyunun kurallarını değiştirdi,” diyen PUMA Baş Ürün Sorumlusu Maria Valdes, sözlerini şöyle sürdürdü: “Onu geri getirme zamanının geldiğini biliyorduk. Bu ayakkabının evrensel bir çekiciliği var ve bu ayakkabının geri dönüşü konusunda muazzam bir tüketici heyecanı gördük. Creeper Phatty ile sadece mevcut modeli geliştirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda ürünü herkese uyacak şekilde genişletmenin heyecanını duyuyoruz.”

FENTY x PUMA Creeper Phatty, tüm dünyada puma.com ve Foot Locker dahil global perakendecilerde 30 Kasım 2023, Doğu Zaman Dilimine göre saat 10:00’da satışa sunulacak.