Ray-Ban Reverse Koleksiyonu İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

1930’ların başlarında, Amerikan pilotlarının yüksekteki ışık yansımalarının engellemesi amacıyla Aviator modeliyle doğan Ray-Ban, tıpkı geride bıraktığı on yıllarda gösterdiği gibi günümüzde de keşfedilmemişin peşinde gitme cesaretini bir kez daha gösteriyor. Ray-Ban’in klasikleşen dört güneş gözlüğü modeli olağanüstü içbükey lens tasarımına adını veren “Reverse Lens” teknolojisiyle karşımıza çıkıyor. Daha önce hiç karşılaşılmayan yenilikçi lens teknolojisine sahip RAY-BAN REVERSE koleksiyonunun kampanya yüzü ise ünlü süper model Vittoria Ceretti oldu.

Gelişmiş mühendislik eseri olarak ortaya çıkan lensler, yenilikçi teknolojisi sayesinde geleneksel dışbükey şekilden içbükey şekle evriliyor. Yüksek performanslı parlama önleyici kaplama ile tamamlanan uyumlu lens tasarımı, insan gözünün en çok hassasiyet gösterdiği dalga boylarındaki yansımaları %70’e varan oranda azaltacak şekilde tasarlandı. Bu yeniliğin öncüsü niteliğindeki dört ikonik stil, avangart bir yaklaşımla klasik tasarım tanımını adeta ters yüz ediyor.

Havalı çerçeveler yenilikçi lenslerle tasarlandı

Ergonomik çerçeve tasarımları ile geliştirilen Ray-Ban Reverse koleksiyonu Aviator, Wayfarer, Caravan ve Boyfriend modellerinde elmacık kemiklerini ortaya çıkartarak her yüz şekline uyum sağlarken, havalı bir duruşun sırrını da ortaya koyuyor. Doğayı düşünerek sürdürülebilir malzemeler kullanılarak üretilen koleksiyon bu özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.