Performans Odaklı Özelliklere Sahip, Yüksek Tabanlı Yarış Ayakkabısı: adizero Prime X 2.0 Strung

İnovatif teknolojiyle geliştirilen ve dünya yarış kurallarının kısıtlamaları olmadan tasarlanan adizero Prime X 2 Strung, tek bir yarış ayakkabısında bir çok performans odaklı özelliği bir arada sunuyor.

Koşu ayakkabıları

Koşu ayakkabılarında yüksek tabanlı onları tercih eden koşucular için mükemmel bir tercih olan adizero Prime X 2 Strung  15 Eylül’den itibaren adidas.com.tr’de  ve mağazalarda satışa sunulacak.

adidas’ın profesyonel koşucuların performanslarını en üst düzeye çıkarmaları için tasarlandığı ADIZERO serisinin en son modeli Prime X 2 Strung’u tanıttı.

Yarış kurallarının kısıtlamaları olmadan tasarlanan Prime X 2 Strung, ayakkabıları maksimum 40mm taban yüksekliği ve tek bir karbon plaka ile sınırlayan kuralların dışında benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bu eşsiz model, 50mm taban yüksekliği, iki köpük katmanı, yeniden tasarlanmış orta taban ve diğer tüm adidas koşu ayakkabılarından da olan üç Lightstrike Pro katmana ile fark yaratıyor.

Kişisel en iyi derecelerini geçmeyi hedefleyen hırslı koşucular için benzsersiz bir deneyim sunan adizero Prime X 2 Strung, adidas’ın 2023’te koşuyu devrimleştirmeye olan bağlılığını da temsil ediyor.

adidas’ın koşu ayakkabılarından sorumlu ürün müdürü Coralie Ho-Von, Prime X 2 Strung hakkında şunları söyledi: “Ürün tasarım ekibimizle beraber sınırların ortadan kalktığı benzersiz bir yarış ayakkabısı tasarlamak istedik. Prime X 2 Strung’de tasarlarken sporcuların ihtiyaçlarını derinlemesini inceledik ve ortaya daha fazla stabilite, ön ve orta ayakta daha fazla esneklik ve geliştirilmiş bir uyum sunan Prime X 2 Strung çıktı.

adidas’ın küresel koşu toplulukları için en gelişmiş ürünleri tasarlama çabasının bir kanıtı olan adizero Prime X 2 Strung, aşağıdaki teknolojik özellikleri barındırmaktadır.

  • Strung Üst Yüzey : Titizlikle tasarlanan Strung üst yüzey, ayağın orta kısmında ve topukta en çok ihtiyaç duyulan noktalarda katmanlı güçlendirmelere ve burun kısmındaki kilit genişleme bölgelerinde stratejik esnekliğe sahiptir. Örgü dil kısmı, ayağın daha iyi sabitlenmesini sağlar.
  • Üç Lightstrike Pro Katmanı ve Continental Dış Tabanı: Üç LIGHTSTRIKE PRO katmanı ile diğer tüm adidas koşu ayakkabılarından daha fazla katmanla tasarlanan model, 50 mm taban yüksekliğine sahiptir. İki köpük katmanı arasındaki enerji katmanı, yükün hafiflemesine yardımcı olur; burunda ve ayağın orta kısmında daha fazla yaylanma sağlar. Continental™ bileşenli dış taban, en zorlu yüzeylerde bile üstün zemin tutuşu sağlar.
  • 2 Karbon İçerikli Plaka Sistemi: Yeni LIGHTSTRIKE Pro enerji katmanı, karbon içeren iki plaka ile çerçevelenir. Bu sistem, koşu boyunca daha hızlı tepki veren bir platform oluşturur.

Mavi, mor ve kırmızı tonların biraraya gelmesiyle tasarlanan adizero Prime X 2 Strung, 15 Eylül’den itibaren adidas.com.tr’de ve mağazalarda satışa sunulacak.

adidas Ultraboost 19 İle Koşunun Kodlarını Yeniden Yazıyor >>>