Parlak, Pürüzsüz ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Her bir ürününü, güçlü ve uzun araştırmalar sonucunda üreterek eczacı ve dermatologların tavsiyeleriyle son kullanıcıya ulaştıran COSMED Cosmeceuticals, sağlıklı ve güvenilir çözümler sunmayı sürdürüyor. COSMED, hassas ciltlerde anında ve uzun süreli etki sağlayan ‘Calming Water Cream’, cildi kurutmadan arındıran ‘Day to Day Mineral Boosting Toner’ ve hassaslaşan cildi yatıştırarak sakinleştiren ‘Ultrasense Cream Gel’ ile dünya standartlarında kaliteli ürünler sunuyor. 

Osmanlı’nın güzellik sırrı olan, harem kadınlarının parlak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için kullandıkları Çiğdem Çiçeği ile formüle edilmiş dermokozmetik vegan markası COSMED, sağlıklı çözümler geliştirmeyi sürdürüyor.

Soğuk günlerde cilde ‘Soothing Etkisi’

Rüzgârlı, soğuk günlerde cilt hassaslaşır, kızarır ve acımaya başlayabilir. Bu tip hava koşullarında, cildi soğuğun kurutucu etkisinden korumak için onarıcı ve sakinleştirici ürünlerin cilt bakım rutinine dahil edilmesi gerekir. Hızlı ve anında etki için jel yapıdaki kremler daha çok tercih edilir ve ‘soothing etkisi’ ile ciltteki yangı hissini azaltmaya yardımcı olur. Cosmed Ultrasense serisinden ‘Calming Water Cream’, jel krem yapısı ve içerdiği Centella Asiatica, Yeşil Çay, patentli sakinleştirici Syricalm içeriği ve Meyan Kökü ile toleransı düşük, hassas ciltlere anında, uzun süreli etki sağlar.

Yeşil çay ile cildi dış etkenlerden korumak mümkün

Yeşil çay, içeriğinde yer alan antioksidanla cildin yaşlanmasını geciktirirken, cildin daha sıkı görünmesini de sağladığından cilt bakım ürünlerinde sıkça tercih edilmektedir. Yeşil çay özü, ciltteki kızarıklığı yatıştırması, gözenek görünümünü küçültmesi ve cildin doğal nem dengesini sağlamasıyla uzun süredir cilt bakımında öne çıkan içerikler arasında yer alıyor. ‘Cosmed Day to Day Mineral Boosting Toner’, içerdiği yeşil çay özü ve cildin üst tabakasını soyucu AHA asitleri ile sebum salınımını dengelerken, ciltteki pürüzlerin oluşumunu da azaltmaya yardımcı oluyor. Günlük kullanıma uygun ‘Mineral Boosting Toner’, cildin kurumadan yatıştırılmasını sağlıyor.

Güneşe karşı üstün koruma

Soğuk hava, rüzgâr ve kar gibi hava koşulları cildin güneşe olan hassasiyetini artırır. Güneş kremini sadece güneşin dik açılarla geldiği zamanlarda değil, her zaman kullanmamız cildimizin yaşlanmasını engellemek ve hassasiyetin artmasını önlemek açısından oldukça önemlidir. Hava koşullarından dolayı hassaslaşan cildin yatışması ve sakinleşmesini cilt bakım ürünleri ile sağlanırken, hassas cilde uygun güneş kremleriyle de bunu desteklemek gerekir. Cosmed’in hassas ve rozalı ciltler için özel geliştirdiği ‘Ultrasense Cream Gel SPF50+’ güneş kremi soğuktan kızaran ve yangılı olan cildi yatıştırır, cildin bariyerini onarmaya yardımcı olur.