Oud Maracujá, notalarındaki derin tezatla bağımlılık yaratıyor

Kişisel deneyimleri, yarattığı parfümler aracılığıyla keşfe dönüştüren Maison Crivelli’nin yeni parfümü Oud Maracujá, nota geçişleri arasında hissettireceği anısal izlerle parfüme farklı bir yaklaşım kazandırıyor. Çarkıfelek meyvesi ve siyah frenk üzümünün parlak, egzotik vurgularını içeren ışıltılı meyvemsi akorla açılan parfüm, benzersiz anları hafızalara kazıyor.    

Kokuları, sesleri, dokuları ve renkleri birbirine bağlayarak daha önce hiç koklanmamış parfümlere imza atmayı amaçlayan Maison Crivelli, yavaş parfüm felsefesinin son temsilcisi Oud Maracujá’da; oud’un derinliğini ve benzersiz zarafetini, parlak çarkıfelek meyvesi akoruyla karşılaştırarak oud’u yeniden ele alıyor.

Parfüm tutkunlarını, kendilerine özgü benzersiz bir kompozisyonla baş başa bırakıyor

Eşsiz, bağımlılık yaratan ve tutkusunu her notasında derinlemesine dışa vuran Oud Maracujá, ışıltılı açılışını çarkıfelek meyvesi ve siyah frenk üzümünün parlak ve egzotik vurgularını içeren meyvemsi akorla yapıyor. Üst notaların ışıltısı, tutkulu baharatlı bir dokunuş olan safran ve meyvemsi, ballı, dolgun nitelikli Türk gülü ile vurgulanıyor. Oud akorunun gücü ve karmaşıklığı ile derin ve cezbedici nüansları ile tanımlanan orta notalar, oud’un odunsu yönü, Endonezya paçulisinin topraksı notaları ile zenginleştiriliyor. Laos’tan gelen benzoinin olağanüstü yumuşaklığı ise orta notaların çok yönlü hissine katkıda bulunuyor. Deri, tütsü, amber vanilya ve labdanum akoru alt notalar, kokunun gücünü ve kalıcılığını akigala ağacı dokunuşu ile güçlendiriyor. Tüm duyuları aynı anda harekete geçiren notalar, ilhamındaki kişisel gizlerle parfüm tutkunlarını kendilerine özgü keskin varyasyonlarla dolu benzersiz bir kompozisyonla baş başa bırakıyor.

Yeni keşifler için yeni yollar öneriyor

Parfümör Jordi Fernandez iş birliği ile marka kurucusu Thibaud Crivelli’nin, oud’u keşfettiği ve duyularında güçlü, şaşırtıcı ve yoğun bir şok yaşadığı kişisel olaydan ilhamla yaratılan parfüm, meyvemsi üst notaların patlaması, oud’un karanlığı içindeki derin tezatla koklayanlarda bağımlılık yaratıyor. Yapay renklendirici kullanılmayan, vegan parfüm ekstratıyla hayat bulan parfüm, şaşırtıcı, zıt ve bir o kadar modern kokusuyla yeni keşifler için yeni yollar öneriyor. Givaudan tarafından en iyi ve en sembolik doğal parfüm bileşenlerine verilen ORPUR® etiketine de sahip olan Oud Maracujá esansları da ORPUR® “grand cru” hammaddelerinden elde ediliyor.