OTW by Vans’in, Sterling Ruby S.R. STUDIO. LA. CA. ile İşbirliği Başlıyor

Vans’in kültürü ileri taşıyan öncüler ve yenilikçilerle birlikte yarattığı yeni özel alanı OTW by Vans, ilk işbirliğini sanatçı Sterling Ruby, S.R. STUDIO. LA. CA. ile gerçekleştiriyor.

OTW by Vans’in, Sterling Ruby S.R. STUDIO. LA. CA. ile İşbirliği Başlıyor

S.R. STUDIO. LA. CA. Amerikalı sanatçı Sterling Ruby’nin tekstilin bir ifade aracı olarak denenmesi ve geliştirilmesinden ilham alan bir giyim ve aksesuar koleksiyonu. Takvim sınırlarının dışında yenilikler sunan S.R. STUDIO. LA. CA. koleksiyonları, Sterling’in yumuşak heykeller, kapitoneler, fonlar ve giysiler de dahil olmak üzere eserlerinden yola çıkarak tasarlanıyor.

OTW by Vans ve S.R. STUDIO. LA. CA., bir ilki gerçekleştirerek, Vans için tamamen yeni bir tarz sunmak üzere bir araya geliyor. “Clash the Wall” adını taşıyan bu stil, dört Vans ikonunu bir araya getiriyor: Old Skool 36, Authentic, Mid-Skool 77 ve Sk8-Hi. Neon yeşili ve turuncu tonlarında tek renkli olarak üretilen model, Sterling Ruby’nin işlerindeki dönüm noktası niteliğindeki eserlere selam gönderiyor.

S.R. STUDIO. LA. CA. ve OTW by Vans, arasındaki büyük işbirliğinin ilk stili, Sterling Ruby’nin sanat eserlerine özgü ezber bozan ruh ile Vans’in kaykay mirasını bir araya getirdi. Fotoğrafçı Jack Bool, yeni “Clash the Wall” ayakkabı modellerini, işbirliği ve tasarım sürecinin büyük bir kısmının gerçekleştiği, S.R. STUDIO. LA. CA.’nin Vernon, California stüdyosunda ve atölyesinde çekti.

OTW by Vans’in, Sterling Ruby S.R. STUDIO. LA. CA. ile İşbirliği Başlıyor

“Kaykay yapmayı seviyordum, hala seviyorum. Her şeyiyle özgürlüğü temsil ediyor benim için. Rampaya girmenin veya bir kaldırım kenarında kaymanın basit ritüellerinden, kaykay yapmanın kendisine kadar hepsi yerçekimine karşı geliyor ve özünde asi bir eylem,” diyor Ruby. “Bu işbirliği kişisel bir işbirliği, S.R. STUDIO. LA. CA.’nın ilk işbirliği. Vans, West Coast tarihinde belirli bir yeri tanımlayan bir marka olarak bize iyi geliyor. Marka, 1966’da kurulmasından bu yana beni, sanatımı ve stüdyomun bir bütün olarak işleyişini etkileyen pek çok patenci, grup ve hareketle birlikte çalışmıştı.”

OTW by Vans, Başkan Yardımcısı ve Kreatif Direktörü Ian Ginoza’nın yönetiminde ve S.R. STUDIO. LA. CA. gibi ortaklarla birlikte Vans’te ürün inovasyonu için yeni bir rota çiziyor. Ginoza, “OTW, Vans’in kaykay ve tasarım tarihindeki köklerinden yola çıkarak Vans’in ne olabileceğine dair yeni yorumlar getiriyor,” diyor ve ekliyor: “Sterling, yeni bir şey yaratmak için Vans’in ikonik tasarımlarından yararlanarak bu yaklaşımı onurlandırıyor.”

OTW by Vans’in, Sterling Ruby S.R. STUDIO. LA. CA. ile İşbirliği Başlıyor

Vans, OTW by Vans x S.R. STUDIO. LA. CA. lansmanını kutlamak için Los Angeles şehir merkezinde Sterling Ruby ile işbirliği ile PLAYLAB, INC. tarafından tasarlanan kayılabilir bir enstalasyon inşa etti. San Francisco kaykayının meşhur ettiği dik eğimli tepelerin bir canlandırması olan geçici anıt, iki seviyeli rampaları ve cesur, neon renkli kaplamasıyla “Clash the Wall” stilini yansıtıyor.

Koleksiyon global partnerlerden oluşan bir seçki aracılığıyla sınırlı sayıda satışa sunuldu. Koleksiyon kapsamında önümüzdeki yıllarda ayakkabı ve giyimde ek modeller de hazırlanacak ve yıl sonundan önce ikinci bir lansman da gerçekleşecek.