NISHANE Experimental Koleksiyonu’ndan Mutluluğun Özü: Shinanay

Global parfüm evi NISHANE, Experimental Koleksiyonu’nun bir parçası olan en yeni koku deneyimi Shinanay’ı gururla sunuyor. Gizlenemez mutluluğun özünü bünyesinde barındıran Shinanay, NISHANE’nin koku ustalığının sınırlarını zorlamadaki kararlılığına işaret ediyor.

NISHANE Experimental Koleksiyonu’ndan Mutluluğun Özü: Shinanay

NISHANE, koku yaratım paradigmalarını yeniden tanımlama konusundaki süre gelen kararlılığında, Experimental Koleksiyonu’nun ikinci eseri olarak Shinanay’ı tanıtıyor. 2019’da lanse edilen Experimental Koleksiyou, avangard kreasyonlar için cesur bir alan arayanlara sesleniyor. Shinanay, parfümörlere ve seçici koku uzmanlarına sınırlarını aşma ve keşfedilmemiş koku alanlarını deneyimleme fırsatı sunuyor. Koleksiyona Unutamam’ın ardından Shinanay’ın eklenmesi NISHANE’nin parfümeri dünyasındaki öncü konumunu sağlamlaştırıyor.

Yunan parfümör Angelos Balamis tarafından tasarlanan Shinanay, adını hem Türkçe hem de Yunanca’da sevinç ve coşkuyu ifade etmek için yaygın olarak kullanılan “şinanay/σινανάi” ünleminden alıyor.

Kıtaları ve kültürleri özetleyen bu kelimeden yola çıkan Shinanay, Ege Denizi’nin her iki yakasındaki ortak sanatsal değerleri, sıcaklık ve misafirperverlik duygusunu, bolluk ve coşkuyu ifade ederken Yunanistan ve Anadolu kıyılarına yayılan baş döndürücü aromaların canlılığını ve çekiciliğini anlatıyor.

Dinamik ve ilgi çekici mutluluk özü: Shinanay

Dokunsal balsamlar ve karamelize reçinelerle çevrelenmiş narkotik çiçekler; gardenya, sümbülteber ve manolya kompoziyson boyunca parlarken galbanumun ve mügenin tatlılığı aydınlığına karşı nabız gibi atıyor. Damla sakızı ve elemi reçinesin limon yeşili tazeliği ile porçini mantarının sıcaklığıyla birleşiyor. Şeker ve çikolata tonlarının çekici amber renginin ustalıkla damıtılması sonucunda tezatlık etkileşimi ortaya çıkıyor. Hint sandal ağacı ve Himalaya sediri, civedin uyandırıcı özelliğiyle parfüme sütlü bir özellik kazandırırken meşe yosunu üst notalarda parfümde açıyor, aldehitler ve kan portakalı duyuları uyandırıyor.