Mozaik Mutfak Anlayışı Kiva Galataport’ta

Kiva, bu toprakların köklü yemek kültüründen aldığı ilhamla oluşturduğu menüsü ve yeni konseptiyle Galataport İstanbul’da misafirlerini ağırlıyor.

 “Lezzetleriyle anı yaratan” Kiva, müdavimlerinin alışkın olduğu tariflerini koruyarak, Anadolu Mutfağı’na çağdaş bir yaklaşım getiriyor. Kiva, Galataport İstanbul’daki restoranında yenilenen konsepti ve etkileyici Boğaz manzarasıyla ayrıcalıklı bir yemek deneyimi yaşatıyor. İddialı şarap ve rakı kavı, yenilenen lezzetleri, her gün değişen öğle menüsü ve İstanbul Boğazı’nın sofralara eşlik ettiği manzarasıyla misafirlerine hep hatırlarında kalacak anlar yaşatıyor.

Güncellenen menüsüyle ziyaretçileriyle buluşan Kiva, geleneklerden aldığı ilhamı modern bir bakış açısıyla sofralara taşıyor. Öğle menüsü, her gün değişen lezzetleriyle mozaik İstanbul kültür mirasının kalbinde misafirleriyle buluşuyor. Kiva Balkan Köfte, Tereyağ Ciğer, Mevsiminde Domates Salatası ve Ayranlı Muhallebi gibi Kiva ile özdeşleşen tatlar ise akşam yemeği menüsünde öne çıkıyor.

Kiva Galataport, sunduğu tatlarla misafirlerinin damağında ve kalbinde iz bırakıyor

Kiva, kurulduğu günden bu yana Anadolu Mutfağı’nın köklü kültürünü tabaklarına yansıtıyor. Kiva Galataport, alışık olduğumuz Kiva tatlarını yeniden yorumluyor; menüsünü, müdavimlerinin yanı sıra Kiva’yı yeni keşfedecek damakların beğenisine sunuyor.

“Mozaik mutfak” anlayışının öne çıktığı Kiva Galataport’ta, mevsimine özel zeytinyağlılar, ülkemizin çeşitli yörelerine özgü mezeler, meşe odununda pişen yemeklerle servis ediliyor. Kiva Galataport, iddialı şarap kavıyla şarap severlere hitap ederken, menüdeki narenciyeli karides ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen özel seçim peynirlerle yeni lezzet arayışındaki damaklara da kapılarını aralıyor.