Modanın ‘İyi’ Hali: Fine People Community

Organik sertifikalı, yüzde 100 saf kumaşlardan vegan ve geri dönüştürülebilir ürünlere imza atan Fine People Community; moda markası olmanın ötesinde dünyaya değer katmayı hedefleyen özel bir oluşum. Doğaya ve hayvanlara karşı duyarlı, dünyada “iyi olma’ ve kendi içinde “iyi hissetme” haline önem verenleri buluşturan Fine People Community, tüm tasarımları, kulandığı malzeme ve tüketiciyle buluşma hikayeleriyle fark yaratıyor. Yaz sezonunda büyük ilgi gören Fine People Community ürünleri Beymen mağazaları, beymen.com, Informal Mağazaları (Dmaris, Dmarin, Galataport), Maçakızı Bodrum, Lujo Art Hotel Bodrum ve Mandarin Oriental Bodrum gibi Premium noktalarda satışta olmaya devam ediyor.

Yeni dünya düzeninde doğayı korumak adına kurulan her yeni oluşum çok önemli. Moda sektörü için bu daha da önem kazanıyor. Pandemi dönemi, sürdürülebilir üretim modelinin gerekliliğini ve gerçek evimiz olan “Dünya”yı korumanın önemini bizlere bir kez daha hatırlattı. Ve bu süreçte her aşaması organik, doğadan aldığını sıfır zararla doğaya geri vermeyi hedefleyen çok özel bir hikaye başladı: Fine People Community. Girişimci Bahar Akbulut’un ünlü astrofizikçi Hubert Reeves’in “Doğa ile sürekli bir savaş halindeyiz. Eğer kazanırsak sonunda biz kaybedeceğiz” sözlerinden aldığı ilhamla yarattığı Fine People Community, tüketicilere vegan ve geri dönüştürülebilir parçalar sunuyor. Markanın ürünlerinde yalnızca organik sertifikalı, yüzde 100 saf ketenden ve yüzde 100 saf pamuktan üretilmiş kumaşlar kullanılıyor. Tasarımlarda organik olmayan hiçbir malzeme ciltle temas etmiyor.

Üretim aşamasında hiçbir kimyasala yer verilmiyor. İlhamını her anlamda “iyi olma” halinden alan; doğaya, insanlara ve tüm canlılara karşı duyarlı olan Fine People Community, yarattığı her etkiyle global düzeyde bir bilinç oluşturmayı hedefliyor. Yaz sezonunda büyük ilgi gören Fine People Community ürünleri Yaz sezonunda büyük ilgi gören Fine People Community ürünleri Beymen mağazaları, beymen.com, Informal Mağazaları (Dmaris, Dmarin, Galataport), Maçakızı Bodrum, Lujo Art Hotel Bodrum ve Mandarin Oriental Bodrum gibi Premium noktalarda satışta olmaya devam ediyor.

Markanın “The Community” – Topluluk Olma Kurgusu

Markanın odağında bilinçli tüketim ve Farkındalık var. Bu farkındalık hali, özellikle kişinin kendi bedeniyle, giysilerinin ona hissettirdiği hislerle, kendi için iyiyi istemesiyle ve tüm bunları yaparken de doğayla ilişkisini korumasını ön planda tutuyor.

O nedenle bu doğrultuda ve vizyonda bir araya gelen insanları Organik Sertifikalı %100 Saf Ketenden, premium işçilikle üretilen ürünlerle aynı çatı altında toplarken; yer aldığı sürdürülebilirlik temalı organizasyonlarla kişiler arasında kurulan bu zinciri güçlü tutuyor.

Sürdürülebilirlik politikası 

Sürdürülebilir moda anlayışında öncü olmayı hedefleyen ve bilinçli tüketimden yana olan Fine People Community, üretim aşamasında doğaya, hammaddelerine, tedarikçilerine ve çalışanlarına büyük özen gösteriyor. Her şeyin hızla tüketildiği günümüzde özenle yavaş tüketimi destekliyor. Her koleksiyonunda zamansız parçalara imza atan markanın örnek teşkil edecek bir uygulaması da var: Kullanım talimatına uygun kullanım dışında üründen kaynaklı bir sorun oluşursa aldığınız parçayı aynı sezon içinde yenileyebiliyorsunuz. 

Sokak hayvanlarına destek 

Fine People Community’nin kuruluş aşamasında, alınan her ürünün başka bir iyiliğin yapılmasını sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesi var. Satın alınan her ürün sizi Fine People Community’nin bir parçası yapıyor ve adınıza kısıtlı imkanlara sahip çocuklar ya da sokak hayvanlarına yardım eli uzatılıyor. Marka ayrıca her ürünle birlikte sokak hayvanları için de bir “ekolojik pire tasması” gönderiyor. Tamamen doğal aromalardan yapılan bu tasma, sokaktaki minik dostlarımızı hastalıklara neden olan parazitlerden koruyor. Aynı zamanda sel, yangın ve deprem gibi felaket dönemlerinde marka satın alınan ürünlerden gelen gelirin belli bir kısmını bölgede yardım malzemesi alımına aktarıyor.

“Sadece iyi olmak” mottosuyla yola çıkan Fine People Community, global bir marka olma hedefine emin adımlarla yürürken, herkesi yarattığı iyilik çemberin bir parçası olmaya ve bilinçli tüketim yapmaya davet ediyor.