Güzellik ve Yeniden Doğuşun Temsilcisi

İngiltere merkezli niş parfüm markası Ormonde Jayne’in The Four Corners of the World Koleksiyonu’nun yeni parfümü Sakura, zarif ve yumuşak fısıltısıyla güzellik ve yeniden doğuşun temsilcisi oluyor.

Çiçeklerin ve hayatın geçici ama ebedi güzelliğini takdir eden sembolik Japon bahar geleneği Hanami’den esinlenen Sakura, doğuştan gelen mütevazi ve rafine zevkini karmaşık ve bireysel notalarıyla yansıtıyor. Tek bir notanın öne çıkmadığı Sakura, ağırbaşlı ve esrarengiz duruşunu, açılış yaptığı pembe biber ve yeşil bir akor ile temperlenmiş misket limonu ve mandalinanın ışıltılı notalarında saklıyor. İçsel güven yayan zarafeti ise toz menekşeler ve kremsi vanilya ile zenginleştirilmiş yumuşak badem aromalı narin kiraz çiçeğiyle gün yüzüne çıkarıyor. İnceliğin gücünü, cömert bir bahar manzarasıyla sunan parfüm, koku tutkunlarını dünyanın dört bir köşesine götürüyor.  

Sakura’nın ilk anlarında yeşil notalar, pembe biber, bergamot, misket limonu, mandalina ve kişniş tohumu bulunuyor. Karmaşık, ağırbaşlı ve gizemli anlara kiraz çiçeği, su zambakları, osmanthus, gül, frezya, tavşankulağı, menekşe eşlik ediyor. Kapanış ise sandal ağacı, Madagaskar vanilyası, misk, amber, sedir ağacı ve tonka tohumu ile geliyor. Çiçekli turunçgillerin üst, orta ve alt notaların tümünde yaşandığı Sakura’nın başrol oyuncusu kiraz çiçeği, heyecanını tüm geçişlerde yaşatıyor.   

Sakura’ya Beymen Galataport, Beymen Zorlu, Beymen.com, Neo-Bloom.com üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Sakura Eau de Parfum satış fiyatı: 50ml: 5.600 TL