MİTTE’DEN BAHARA YAKIŞAN HAFİF LEZZETLER

Mitte, bahar aylarında yağsız, tuzsuz ve şekersiz hazırlanan lezzetleriyle hem formları koruyacak, hem de daha önce hiç bir yerde bulamayacağınız lezzetleriyle alışılmışın dışında deneyimler yaşatacak!

Mutfak Şefi İrem Esen ve ekibinin yurt dışı eğitim tecrübeleriyle hazırladığı, Asya mutfağının en  öne çıkan tatlarının yer aldığı Mitte, bahar aylarına en yakışan Uzak Doğu lezzetlerini özgün yorumlarla sunuyor.

mitte-karakoy

Bahar aylarıyla birlikte formuna dikkat edenlere müjde! 

Çin’den Hindistan’a uzanan zengin menüsüyle Uzak Doğu mutfağı sevenlere lezzet şöleni yaşatan Mitte, zengin menüsünde formunu korumak isteyenlere de eşsiz seçenekler sunuyor. Uzak Doğu mutfağının gözdesi, tam bir protein ve mineral deposu olan, yağ ve kolesterol barındırmayan Soya Sosu ile hazırlanan hiçbir yemeğinde tuza yer vermeyen Mitte mutfak ekibi, misafirlerine hazmı kolaylaştıran, haşlanmış ve yağ içermeyen; Edamame, Spicy Curry Prawn, Izgara Tatlı Mısır Togarashi, Taco Style Ördek, Tempura Kabak Çiçekleri, Tempura Tavuk gibi leziz başlangıç seçenekleri sunuyor.

İrem Esen’in yetenek ve deneyimini benzersiz bir stille buluşturarak imzasını attığı Salata menüsünde yer alan; Izgara Somon ve Levrek seçenekli Tahıl Salata,  Asya mutfağının en tercih edilen lezzetlerinden olan karışık yosun, çeri domates, tofu peyniri ve pirinç sirkeli sosla hazırlanan Yosun Salata, karışık yeşilliklerin kuşkonmaz, salatalık, havuç, çeri domates, tofu peyniri ve Hindistan ceviziyle enfes bir deneyim sunduğu Vietnam Salad ile bebek ıspanak, brokoli, edamame çeri domates, salatalık, nohut, karışık mantarlar, limon çubuğu, avokado, susam, ızgara tavuk ve kara buğdayın muhteşem birlikteliğinden hazırlanan Bali Bowl, Mitte misafirlerine hem sağlıklı hem de lezzet dolu öğün seçenekleriyle buluşturuyor.

mitte-karakoy2

Mitte tatlı menüsünde şekere yer yok!

Sos kullanılan hiçbir yemekte tuz kullanmayan Mitte mutfak ekibi, tatlı menüsünde ise şekere yer vermiyor. Mitte’nin büyük beğeni toplayan tatlı menüsünün başrol oyuncularından olan MitLove coconat ile tatlandırılırken, müdavimleri oluşan Matcha Fondan ise sadece içerisinde yer alan bal ile formuna kavuşuyor.

Mitte, Uzak Doğu – Asya lezzeti düşkünlerini, yeni keşifler yapmak isteyenleri, aynı zamanda hem yemekten keyif almak hem de formunu korumak isteyenleri şehrin trend adresi Karaköy’e davet ediyor.