MISSGUIDED’DAN ÖRNEK KARAR: ARTIK MODELLERİN ÇATLAKLARI GİZLENMEYECEK

Ünlü giyim markası Missguided kadınlara dayatılan ‘kusursuzluk’ algısına son vermek için takdir edilesi bir karar aldı. Asos’un izinden giden marka artık mayo/bikini fotoğraf çekimlerinde kadın modellerin çatlak izlerini, benlerini, renk ton farklılıklarını fotoşopla gizlemeyecek.

JUST LANDED: velvet lingerie ✨✨✨ Green or pink? Comment below ? #missguidedlingerie #missguided

MISSGUIDED (@missguided)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu müthiş hareketle sosyal medyada hayli takdir gören marka kadınların tek tip bir güzellik ve kusursuzluk algısına maruz bırakılmasına karşı ‘her kadın kendi bedeni içinde var olmalıdır’ diyerek kendi kurumsal hesaplarından ‘el değmemiş’ fotoğraf çekimlerini paylaştı. Daha önce yapılan pürüzsüz, çizgisiz, ton farksız fotoğrafların yerine artık gerçekten olduğu gibi görünen, farklı tenlere hitap eden gerçekçi fotoğraflar yayınlayacağını açıklayan Missguided haliyle bizim büyük saygımızı kazandı.

Mükemmellik balonuna ezelden karşı olan,  her kadının çatlaklarıyla, benleriyle, farklılıklarıyla oldukları gibi güzel olduğunu savunan Mag For Her ekibi olarak photoshopun gücüne değil doğal güzelliğimize inanıyor, bu kararların artmasını diliyoruz.

missguided-foto  missguided-foto-çekim