CESARET BULAŞICIDIR: AMERİKALI KOMEDYEN LOUIS C.K. TACİZLE SUÇLANIYOR

ABD’li komedyen ve oyuncu Louis C.K.’in 5 kadına tacizde bulunduğu iddia edildi.

Harvey Weinstein ve Kevin Spacey gibi ünlü isimlerin cinsel saldırılarına karşı çığ gibi büyüyen cesaret ve dayanışma tüm taciz mağdurlarına sıçramaya devam ediyor. ABD’de Harvey Weinstein’in cinsel saldırı skandalı sonrası birbirinden güç bulan kadınlar tacizcileri ifşa ediyor.

New York Times’a konuşan beş kadından ikisi Dana Min Goodman ve Julia Wolov, 2002’de Louis C.K.’in kendilerini çağırdığı otel odasında penisini çıkartmak istediğini ve kadınların rızası olmadan birdenbire kıyafetlerini çıkarıp masturbasyon yapmaya başladığını iddia etti.

Üç kadının daha farklı zamanlarda Louis C.K.’in tacizlerine maruz kaldıklarını belirtmelerinden sonra gözler merakla komedyene çevrildi ama kendisi ve menajeri şimdilik hiçbir yorumda bulunmayacaklarını açıkladı.

Louie, Horace and Pete gibi yapımların yaratıcısı olan, showları Netflix’te de yayınlanan 50 yaşındaki ABD’li aktör ve komedyen Louis C.K. suskun kalacağını açıklasa da meslektaşları ve işbirliğinde olduğu kişiler tepkilerini göstermeye başladı. İddiaların ardından HBO, komedyenin gösterilerini yayınlamayı kestiğini açıkladı, aktörün yakın zamanda çıkacağı ”Late Show With Stephen Colbert” programına da katılmayacağı duyuruldu.

Taciz iddialarında bulunan kadınların anlattıkları C.K.’in haftaya prömiyerini yapacak yeni filmi ile ilgili de birçok soru işareti doğurdu. Keza komedyenin yakın zamanda gösterime girmesi planlanan filmi  “I Love You, Daddy”’nin konusu, pedofil olduğu konuşulan ve insanların önünde masturbasyon yapan bir film yapımcısı tarafından istismar edilen bir televizyon yazarıyla ilgiliydi.. İddialar sonrası yapımcı şirket, “I Love You Daddy” filminin New York prömiyerinin iptal edildiğini duyurdu.