Messika’dan Stile Form Katan Koleksiyon: Fiery

Altın ve pırlantayı alev formuna büründürerek modernizm ve zamansızlık arasında benzersiz bir tasarım serisi elde eden Messika, Fiery koleksiyonuyla zarafetin tanımını sil baştan yapıyor.

Messika’dan Stile Form Katan Koleksiyon: Fiery

Valérie Messika, Fiery koleksiyonu ile Parisli mücevher evine yepyeni bir estetik getiriyor. Armut kesim pırlantayı yeniden biçimlendiren Fiery, ona bambaşka bir güç kazandırıyor. Alev şeklini almış altın ve pırlantalar, cesur bir dengeyi yansıtıyor: Bir yanda gözyaşı formunun daireselliği, diğer tarafta ise tahrip edici bir keskinlik. Messika’nın DNA’sı işte tam da bu ikiliği simgelerken, Fiery koleksiyonu da pırlantanın tüm özelliklerini açığa çıkarıyor.

Messika Paris’in kurucusu ve artistik direktörü Valérie Messika, “Fiery, bolca karşıtlık içeren bir koleksiyon. Som altınları sayesinde modern, rafine tasarımıyla zamansız,” diyor ve ekliyor: “Koleksiyona ait parçalar iki farklı rol oynuyor; hem minimal ve klasikler hem de “oyuncu” stilleriyle modaya ayak uyduruyorlar.”

Som altınla çevrili armut kesim pırlanta, Fiery’nin özgün dünyasında geleneksellikten uzaklaşıyor. Hala aynı derecede göz kamaştırıcı, değerli ve Messika’nın pırlanta konusundaki ustalığına sadık fakat çok daha iddialı, keskin ve çarpıcı. Valérie Messika, Fiery’nin yaratım sürecinde 2014’te sunduğu ilk yüksek mücevher koleksiyonlarındaki bir motiften esinleniyor. Aynı motif, 2020’de Kate Moss iş birliğiyle hayata geçirilen özel setlerde de görülüyor. Şimdi de Valérie Messika; çekici ve cesur kadınlara yönelik koleksiyonunu, adeta arzu nesnesi sayılan, birbirine tezat dört mücevherle bu motife ithaf ediyor.

Fiery, imzası niteliğindeki öncü tasarımlarıyla Messika’nın moda mirasının bir parçasını oluşturuyor. Mücevher evinin kurucusu, sonsuz “mix & match” oyununa uygun kreasyonlar hayal ediyor. Kümelenmiş altın renklerinin yukarıya ya da aşağıya dönük kombinasyonları, farklı kıratlarda pırlantalar… Fiery koleksiyonuyla herkes, kişisel tarzını vurgulayarak kendi alevini -veya alevlerini- dilediğince taşımakta özgür!