Mesa Ve Sevil Dolmacı İş Birliği İle Bodrum’da Hayata Geçen Yeni Galeri

Sevil Dolmacı Art Gallery, Bodrum’un en güzel koylarından Demirbükü’nde konumlanan Mesa Bodrum’da, Naru Restoran içerisindeki galeri mekânı ve Bodrum MESA sahili boyunca yer alan açık hava heykel parkından oluşan kapsamlı bir sergi ile haziran ayından itibaren sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Alice Harikalar Diyarı isimli sergi 1 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Mesa Bodrum’a özel olarak büyük ölçekli heykeller üreten heykeltıraş Ozan Oganer, geleneksel bir obje olan dantel oyasını eğlenceli figüratif heykellere dönüştürüyor. Bahadır Çolak, Kadriye İnal, Yasin Uysallar ve Gözde Can Köroğlu’nun söz konusu özel açık hava heykel parkı için ürettikleri heykellerinde Alice Harikalar Diyarı konseptini ele aldılar.

Türkiye’de Borusan Contemporary’nin koleksiyonunda neon eserleriyle yer almış olan Alman sanatçı Ruby Anemic’in neon işleri, Reuven Israil’in el yapımı ahşap heykelleri, Andy Warhol’un Sunday B. Morning (after) serisinden serigrafileri, mizahi karikatürleriyle tanınan illüstratör ve ressam David Shrigley’in kağıt eserleri, Haluk Akakçe’nin son dönem üretimleri, Leila Babirye’nin toplumsal cinsiyet temalı eserleri, Theodore Boyer’in natürmortlarının, Ganalı sanatçı Felix Kwesi Awotwi portreleri ve Valentino için özel bir eser üreten Sara Ludy’un dijital eserlerinin de olacağı sergileme alanında yaz mevsiminden ve Bodrum’dan ilham alan eserler sanatseverle buluşuyor.

Sevil Dolmacı Art Gallery, İstanbul’da, Villa İpranosyan ve Nişantaşı’ndaki St. Regis galeri mekanlarına ek olarak, yaz ayları boyunca sanatseverleri Bodrum Mesa’da on beş günlük pop-up sergilerle sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.